GwiazdyKrólowa Elżbieta II znowu odwołała oficjalną wizytę. Poddani martwią się o jej zdrowie

Królowa Elżbieta II znowu odwołała oficjalną wizytę. Poddani martwią się o jej zdrowie

Królowa Elżbieta II nie pojawi się na konferencji klimatycznej w Glasgow
Królowa Elżbieta II nie pojawi się na konferencji klimatycznej w Glasgow
Źródło zdjęć: © Getty Images | PA Wire/PA Images
28.10.2021 18:50

Harmonogram królowej Elżbiety II jest bardzo napięty. BBC podaje, że na październik miała zaplanowanych co najmniej szesnaście oficjalnych wydarzeń. Jakiś czas temu monarchini trafiła do szpitala, a lekarze zalecili jej odpoczynek. Teraz królowa Elżbieta II zdecydowała, że nie weźmie udziału w konferencji klimatycznej w Glasgow.

Spekulacje na temat stanu zdrowia 95-letniej królowej Elżbiety II zaczęły się 12 października po nabożeństwie z okazji stulecia organizacji Royal British Legion, kiedy zauważono, że monarchini podpiera się laską. Jak się okazuje, królowa nigdy nie była widziana publicznie z laską, za wyjątkiem przełomu roku 2003 i 2004, po operacji kolana. 

Była w szpitalu, a teraz ma odpoczywać 

Ta sytuacja sprawiła, że poddani zaczęli poważnie martwić się stanem jej zdrowia. Jeszcze bardziej przerazili się, gdy królowa Elżbieta II trafiła na dobę do szpitala. Zgodnie z oświadczeniem Pałacu Buckingham miała zrobione tylko ogólne badania, które nie wykazały nic niepokojącego. Jednak lekarze zalecili jej odpoczynek. 

W związku z zaleceniami lekarzy królowa Elżbieta II w ostatniej chwili odwołała swoją wizytę w Irlandii Północnej. Gdy poczuła się nieco lepiej, postanowiła powrócić częściowo do swoich obowiązków i uczestniczyła w audiencjach online z ambasadorami Korei Południowej oraz Szwajcarii. Jednak okazuje się, że monarchini nie powróciła do pełni sił, ponieważ teraz odwołała kolejną bardzo ważną oficjalną wizytę. 

Królowa Elżbieta II poważnie traktuje słowa lekarzy 

Pałac Buckingham poinformował, że królowa Elżbieta II podjęła decyzję o niepojawieniu się na konferencji klimatycznej ONZ COP26 w Glasgow.  

"Zgodnie z radą, by odpocząć, królowa podejmuje lekkie obowiązki w zamku Windsor. Jej Wysokość z przykrością zadecydowała, że nie pojedzie do Glasgow, aby wziąć udział w wieczornym przyjęciu COP26 w poniedziałek 1 listopada. Jej Wysokość jest zawiedziona, że nie będzie mogła uczestniczyć w przyjęciu, ale wygłosi przemówienie zgromadzonym delegatom za pośrednictwem nagranej wiadomości wideo" – czytamy w oświadczeniu. 

Na konferencji w Glasgow pojawi się jednak książę Karol z księżną Camillą oraz książę William z księżną Kate. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl