Blisko ludziKrólowa Letizia żegna królową Elżbietę II. Hiszpańska monarchini zachowała klasę

Królowa Letizia żegna królową Elżbietę II. Hiszpańska monarchini zachowała klasę

Królowa Letizia pożegnała królową Elżbietę II
Królowa Letizia pożegnała królową Elżbietę II

10.09.2022 13:51, aktual.: 10.09.2022 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od momentu ogłoszenia śmierci 96-letniej królowej Elżbiety II kondolencje płyną z całego świata. Uhonorować w należny sposób brytyjską monarchinię zdecydowała się również królowa Letizia, która wybrała się z mężem do angielskiej ambasady, mieszczącej się w Madrycie. Żona króla Hiszpanii nie zapomniała o właściwym do okazji stroju.

Żona króla Filipa VI towarzyszyła monarsze podczas wizyty w brytyjskiej ambasadzie w Madrycie. Królowa Letizia w należyty sposób upamiętniła "ciocię Lilibet", podpisując się w specjalnej księdze z kondolencjami. Na ten trudny moment wybrała odpowiednią stylizację w czerni. Klasyczna i elegancka sukienka prezentowała się schludnie i z wyczuciem etykiety.

Świat żegna Elżbietę II

W tym smutnym momencie łączą się królewskie rodziny z całego świata. Nikt nie ma wątpliwości, że odejście brytyjskiej monarchini to koniec pewnej epoki. Cały świat oddaje hołd królowej, która zasiadała na tronie Wielkiej Brytanii przez 70 lat.

Jedną z par, która uroczyście pożegnała Elżbietę II, byli król Filip VI oraz Letizia, czyli królewska para Hiszpanii, która jest też połączona z brytyjską węzłem rodzinnym. Król Filip VI był spokrewniony z księciem Filipem. Hiszpański monarcha zaraz po śmierci królowej Elżbiety II, zamieścił oficjalny wpis na Twitterze, kierując kilka słów do króla Karola III.


Nie ma wątpliwości, że królowa Elżbieta II doświadczyła, napisała i ukształtowała wiele istotnych rozdziałów w historii naszego świata w ciągu ostatnich siedmiu dekad - czytamy we wspomnianym poście.

Hiszpańska rodzina królewska w brytyjskiej ambasadzie

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, król Filip VI oraz królowa Letizia udali się do ambasady, aby na miejscu złożyć podpis w księdze z kondolencjami. Para oczywiście pojawiła się w odpowiednich stylizacjach. Królowa Letizia miała na sobie czarną prostą sukienkę za kolano, związaną w talii szerokim paskiem, oraz dobrane pod kolor szpilki i torebkę. Całość uzupełniała delikatna biżuteria.

Hiszpańscy poddani docenili fakt, że ich królowa potrafi ubrać się stosownie do okazji.

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)