Blisko ludziKwarantanna domowa. Partner Sylwii obraził się, bo nie chciała go przyjąć do domu

Kwarantanna domowa. Partner Sylwii obraził się, bo nie chciała go przyjąć do domu

Kwarantanna domowa. Partner Sylwii obraził się, bo nie chciała go przyjąć do domu
Źródło zdjęć: © Getty Images
Anna Podlaska
02.04.2020 10:59, aktualizacja: 02.04.2020 17:24

Dodatkowe obostrzenia dotyczące walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem wpływają na relacje międzyludzkie. Kwarantanna na nowych zasadach doprowadziła do kłótni w związku Sylwii i Michała.

Mateusz Morawiecki poinformował, że od 1 kwietnia rozszerzona będzie lista osób podlegających obowiązkowej kwarantannie domowej. Będą nią objęci wszyscy, którzy mieszkają z osobą na kwarantannie lub zdecydują się ją przyjąć.

Kwarantanna domowa na nowych zasadach

Partner Sylwii, albo nie zdołał zapoznać się z nowymi obostrzeniami, albo sądził, że jego dziewczyna mieszkająca dodatkowo z rodzicami, zgodzi się przymusowo odizolować na dwa tygodnie. – Michał chciał przejść u mnie kwarantannę po powrocie z Niemiec. Obraził się, że nie chcę go przyjąć – napisała kobieta na platformie Kafeteria WP. Dodała, że zwyczajnie boi się o bliskich w podeszłym wieku. Dodatkowo, nie wie czy Michał nie jest zarażony. Koronawirusa można przechodzić bezobjawowo.

- W obecnej sytuacji wyszłam na tą złą. Michał mówi mi, że zostawiłam go bez pomocy, ma pretensje. Teraz sanepid ma załatwić mu lokal na spędzenie kwarantanny. Ja czuje się fatalnie – pisze Sylwia.

W podobnej sytuacji była z kolei Ewelina. Jej mąż wracał 1 kwietnia z USA, gdzie pracował na budowie. Kobieta ma dwójkę dzieci, dodatkowo pracuje jako pielęgniarka. Umówiła się z Kamilem, że na lotnisku w Warszawie zostawi mu samochód z kluczykami w stacyjce. Kamil ma udać się na kwarantannę do domku znajomych poza miastem, w którym nikt nie przebywa. Na powitanie na lotnisku pomachali sobie z daleka. Małżeństwo, jeżeli Kamil nie jest zakażony koronawirusem, zobaczy się za dwa tygodnie.

Kwarantanna domowa i inne obostrzenia od 1 kwietnia

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili nowe obostrzenia związane z koronawirusem. Między innymi wszystkie osoby niepełnoletnie będą mogły wyjść z domu jedynie pod opieką dorosłego opiekuna. Zamknięte zostaną wszystkie hotele, salony fryzjerskie i kosmetyczne, parki, plaże, a w weekendy sklepy budowlane. Nowe wymogi będą dotyczyły także pracodawców, a w godz. 10-12 zakupy w sklepach będą mogli robić jedynie seniorzy w wieku powyżej 65 lat. Nowe ograniczenia mają na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta