GwiazdyLalka bobas – dlaczego warto ją kupić swojemu dziecku?

Lalka bobas – dlaczego warto ją kupić swojemu dziecku?

Lalka bobas – dlaczego warto ją kupić swojemu dziecku?
Źródło zdjęć: © 123RF
Sylwia Ścibak
14.11.2018 11:35, aktualizacja: 14.11.2018 15:38

Lalka to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Do wyboru mamy mnóstwo modeli, od sławnej na całym świecie lalki Barbie, po zwyczajną szmaciankę. Dużym zainteresowaniem cieszą się również lalki bobasy. Przeczytaj, jakie mają zalety.

Lalka bobas – korzyści z zabawy

Dzieci bardzo często naśladują dorosłych. Podczas zabawy z lalką imitującą niemowlę uczą się odpowiedzialności, dyscypliny, również empatii. Kontakt z taką zabawką przygotowuje do interakcji z rówieśnikami, np. w przedszkolu, a poza tym usprawnia kreatywność dziecka (dzięki np. dołączonym do zestawu akcesoriom).

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się lalki interaktywne, czyli takie, które reagują na działania malucha za pomocą różnych, prostych komunikatów. Dzięki temu dziecko wie, jakie "potrzeby" ma jego zabawka i uczy się je spełniać w odpowiedni sposób. Lalka bobas to także "przyjaciółka" pociechy, która pozwala zapanować nad emocjami. Może być świetną towarzyszką podczas wielu stresujących sytuacji, np. badań u lekarza czy trudnej podróży.

Lalka bobas – jaką wybrać?

Przy wyborze odpowiedniej lalki warto kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim liczy się to, by zabawka była bezpieczna dla dziecka i dostosowana do jego wieku. Jeśli będzie zbyt duża i ciężka, wtedy nie wzbudzi zainteresowania. Warto sprawdzić materiały, z jakich wykonane zostały jej poszczególne części. Pewne jest, że będzie wielokrotnie przytulana, całowana, kąpana, przebierana przez pociechę, dlatego musi być bezpieczna i porządnie wykonana. Istotne są więc atesty i certyfikaty.

Warto przyjrzeć się jeszcze jednej kwestii, która na pierwszy rzut oka może wydawać się nieistotna. Chodzi o twarz lalki-bobas, a więc o mimikę oraz proporcje poszczególnych jej elementów. Twarz nie może wywoływać niepokoju u pociechy, powinna sprawiać wrażenie łagodnej oraz przyjaznej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także