Lampy sufitowe dające dużo światło – przegląd najciekawszych modeli

Lampy sufitowe dające dużo światło – przegląd najciekawszych modeli

Lampy sufitowe dające dużo światło – przegląd najciekawszych modeli
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Tatiana Naklicka
27.11.2018 14:59

Wybór odpowiedniej lampy sufitowej, która da dużo światła, bywa kłopotliwy, tym bardziej że na rynku mamy niezwykle szeroki wybór przeróżnych modeli, od klasycznych do nowoczesnych kształtów. Jak jednak wybrać rodzaj oświetlenia, który spełni wszystkie nasze potrzeby, w tym idealnie oświetli wnętrze? Postanowiliśmy sprawdzić, jak dobrać lampę sufitową do rodzaju i wielkości pomieszczenia.

Jak wybrać żarówki, które najmocniej świecą?

Zanim przystąpimy do wyboru odpowiedniej lampy sufitowej, warto zastanowić się nad rodzajem żarówki. Model o białym świetle będzie sprzyjał pracy, zaś żarówka o miękkim żółtym świetle to idealne rozwiązanie do salonu oraz sypialni. Nie męczy oczu, wręcz przeciwnie – sprzyja odpoczynkowi po długim dniu w pracy.

Poza klasycznymi żarówkami na rynku znajdziemy również żarówki dekoracyjne, które będą tworzyły idealną całość z lampami industrialnymi.

Lampy sufitowe w małym salonie – najlepsze modele

Oświetlając małą przestrzeń, zazwyczaj chcemy również tak sterować światłem, by powiększyć wnętrze. Jednym z najdogodniejszych rozwiązań jest montaż lampy sufitowej plafonu. Warto zdecydować się na półkolisty model, który sprawi, że pomieszczenie będzie optycznie większe.

Obraz
© iStock.com | gyro

Do nowoczesnego rodzaju oświetlenia dobierzemy również ciekawe lampki stojące, które dodadzą wnętrzu uroku i stworzą nastrój.

Lampy sufitowe w dużym salonie – najciekawsze propozycje

W dużym salonie również warto pamiętać o odpowiedniej lampie sufitowej. Tym bardziej, jeśli zdecydowaliśmy się na meble i ściany w ciemnej kolorystyce. W przestronnym wnętrzu możemy zamontować dużą lampę sufitową z odkrytym lub zakrytym kloszem.

Obraz
© iStock.com | KatarzynaBialasiewicz

Dobrym rozwiązaniem okazuje się również nowoczesny model z odsłoniętymi żarówkami. Poza lampą będącą głównym źródłem światła możemy zdecydować się również na montaż kinkietów oraz kilku ozdobnych lampek stojących.

Lampy sufitowe w salonie połączonym z jadalnią – jakie oświetlenie wybrać?

Salon połączony z jadalnią daje nam wiele możliwości aranżacyjnych, niezależnie od metrażu pomieszczenia. W tym wypadku jedna lampa sufitowa może być umieszczona nad stołem, tak aby potrawy były pięknie oświetlone. Możemy również zamontować kilka lamp sufitowych (2-3) z możliwością regulacji wysokości.

Obraz
© iStock.com | in4mal

Jednocześnie koło telewizora możemy postawić lampkę stojącą lub zdecydować się na montaż kinkietów. Wykorzystując różne modele lamp, wydzielimy przestrzeń wypoczynkową od jadalni.

Lampy sufitowe w kuchni połączonej z jadalną – jak oświetlić wnętrze?

Coraz częściej łączymy ze sobą kuchnię z salonem i jadalnią. Dzięki temu wnętrze wydaje się spójne, a jednocześnie przytulne. W tym wypadku lampa sufitowa będzie stanowiła jedynie część oświetlenia wykorzystanego w pomieszczeniu.

Obraz
© iStock.com | MattSchia_

Zachwycił nas pomysł z kilkoma nowoczesnymi kulistymi lampami, które oddzielają strefę kuchenną od strefy wypoczynkowej.