Trwa ładowanie...

Lato jest czasem beztroski, jednak nie dla naszych włosów

Bardzo często po intensywnym okresie wakacyjnym są przesuszone i kruche. Przeczytaj, jakie są sposoby specjalistów z salonów Maniewski na cieszenie się pięknymi, zdrowymi włosami przez cały rok!

Materiał sponsorowany przez Davroe
 Źródło: materiały partnera
d1w4r67
d1w4r67

Czas urlopów rządzi się swoimi prawami. W końcu komu chciałoby się wykonywać na wakacjach kilkuetapową pielęgnację lub olejowanie! Jednak nic straconego – dzięki kilku prostym zasadom, Twoje włosy pozostaną piękne i lśniące, bez konieczności spędzania godziny lub dwóch w hotelowej łazience.

Po pierwsze: pamiętaj o nakryciu głowy

Nakrycie głowy to podstawa. Nie tylko ochroni włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV, ale także zapewni komfort Tobie i Twojemu samopoczuciu.

Jeśli nie spinasz włosów i lubisz pozostawiać je rozpuszczone – warto zainwestować w dobre kosmetyki ochronne. Doskonale sprawdzą się kuracje bez spłukiwania, takie jak Luxe czy Ends Repair od australijskiej marki DAVROE. To kosmetyki naturalne i wegańskie, które pokochają Twoje włosy. Zabezpieczą je przed promieniami UV, ale będą też świetnym wyborem na plaży lub na basenie.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Po drugie: unikaj mocnej klimatyzacji

Upały mogą być ciężkie do zniesienia, jednak cały nasz organizm jeszcze ciężej radzi sobie z mocną zmianą temperatur. Nie tylko może to skończyć się przeziębieniem, ale również nadmierną potliwością skóry, a nawet łupieżem. Klimatyzacja wysusza powietrze, a skóra, chcąc się bronić, produkuje więcej sebum.

d1w4r67

Na klimatyzację reagują również włosy na długości, które stają się sztywne, przesuszone i kruche. Dlatego najlepiej unikać mocnej klimatyzacji, a jeśli już zauważasz jej skutki na swoich włosach – sięgnij po kosmetyki nawilżające, w postaci zestawu, szamponu i odżywki, Moisture Senses od DAVROE.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Po trzecie: myj włosy po kąpieli w morzu lub basenie

Pamiętaj, że zarówno słona jak i chlorowana woda wpływa negatywnie na kondycję włosów. Przesusza je i osłabia. Dlatego po każdej kąpieli wypłucz dokładnie włosy, a najlepiej umyj szamponem oraz nałóż odżywkę. Jeśli chcesz, aby wyschły same, nie rób tego na słońcu – to sprawia, że się kruszą i łamią.

Materiał sponsorowany przez Davroe
d1w4r67
d1w4r67