GwiazdyLos TVN wisi na włosku. Matylda Damięcka opublikowała grafikę

Los TVN wisi na włosku. Matylda Damięcka opublikowała grafikę

Matylda Damięcka opublikowała grafikę komentującą sytuację stacji TVN
Matylda Damięcka opublikowała grafikę komentującą sytuację stacji TVN
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
17.12.2021 17:16

Matylda Damięcka na bieżąco reaguje na wszystkie ważne sytuacje rozgrywające się w kraju. Robi to za pomocą grafik, które zamieszcza na Instagramie. Tym razem odniosła się do sytuacji stacji TVN. O jej losie zadecyduje wkrótce prezydent Andrzej Duda.

W piątek 17 grudnia sejmowa komisja kultury niespodziewanie wznowiła prace nad ustawą znaną jako "lex TVN". Ustawa wróciła do Sejmu, który większością głosów sprzeciwił się uchwale Senatu o jej odrzuceniu. W związku z tymi wydarzeniami "lex TVN" trafi teraz na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. 

Matylda Damięcka komentuje sytuację stacji TVN

Niepewną sytuację stacji TVN zobrazowała Matylda Damięcka za pomocą swoich słynnych już grafik. Artystka zawsze odnosi się do ważnych sytuacji dziejących się w kraju za pomocą swojej sztuki. Nie inaczej było i tym razem.

Damięcka opublikowała Instagramie dwie grafiki opatrzone podpisem "szydełkowanie", które przedstawiają logo TVN oraz pasek ładowania. Na pierwszej grafice jest on pusty, natomiast na drugiej prawie pełny. Oznacza to, że los telewizyjnej stacji już wkrótce zostanie rozstrzygnięty.

"Trafna puenta pani Matyldo", "W punkt", "To jest przerażające, co się właśnie dzieje" – komentowali pod postem fani twórczości Matyldy Damięckiej. 

O czym mówi ustawa "lex TVN"?

Przypomnijmy, że w sierpniu Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, której pomysłodawcami byli politycy PiS. Zakłada ona, że właścicielem stacji radiowych i telewizyjnych mogą być zagraniczne podmioty pozaeuropejskie, których udziały nie przekraczają jednak 49 proc. Chodzi o to, by podmioty nieobjęte Europejskim Obszarem Gospodarczym nie mogły sprawować całkowitej kontroli nad stacjami koncesjonowanymi w Polsce. Ustawa uderzyłaby najbardziej w TVN, której właścicielem jest amerykański koncern Discovery. Stąd jej potocznie stosowana w mediach nazwa "lex TVN". 

Ustawa została w całości odrzucona przez Senat, co nie zmieniło sytuacji w Sejmie. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, który kilka miesięcy temu sugerował, że gdy dojdzie do takiej sytuacji, to być może zawetuje "lex TVN".  

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (116)
Zobacz także