Blisko ludziMaciej Stuhr dziękuje za pomoc Ukraińcom. "Jest w nas ta siła"

Maciej Stuhr dziękuje za pomoc Ukraińcom. "Jest w nas ta siła"

Maciej Stuhr poruszony postawą Polaków
Maciej Stuhr poruszony postawą Polaków
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
28.02.2022 07:45

Maciej Stuhr we wpisie na Facebooku wyznał, że jest dumny z postawy Polaków, którzy pomagają uchodźcom z Ukrainy, jak tylko potrafią. W dosadnych słowach odniósł się również do rosyjskiego agresora.

Maciej Stuhr przyznał, że jest poruszony tym, w jaki sposób zachowują się jego rodacy w obliczu niewyobrażalnej tragedii, jaka spotkała naszych wschodnich sąsiadów. Wojna na Ukrainie trwa, a do Polski przybywa coraz więcej ludzi, którzy uciekają przed piekłem, zgotowanym przez rosyjskie wojska. Aktor wyznał, że wierzy, iż w zjednoczonych Polakach tkwi siła, która pomoże ukraińskim uchodźcom. Sam Stuhr również podejmuje się kolejnych działań.

Maciej Stuhr szczerze o Polakach. "Zawsze wierzyłem"

Podczas gdy tuż za granicami trwa wojna, w całej Polsce panuje pełna mobilizacja, aby pomóc szukającym schronienia obywatelom Ukrainy, którym udało się bezpiecznie przedostać się do naszego kraju. Wszędzie organizowane są zbiórki potrzebnych rzeczy, leków oraz żywności. Przygotowywane są również miejsca, w których uchodźcy będą mogli zamieszkać. Maciej Stuhr nie kryje emocji związanych z tym tematem i wyznaje, że zawsze wierzył w siłę polskiego narodu.

"Jestem zbudowany postawą Polaków, którzy tak licznie i mocno włączyli się w pomoc uchodźcom. Dziękuję wam wszystkim! Zawsze wierzyłem, że jest w nas ta siła. Mój dom ponownie otwarty. Dla tych, którzy uciekają przed piekłem wojny. Niech żyje wolna Ukraina!" - podkreśla aktor.

Wpis Stuhr zakończył dosadnym wyrażeniem "PUTIN! It’s time to PUT OUT" (Putinie! Twój kres nadszedł!).

Polacy łączą się, aby pomóc uchodźcom z Ukrainy

Wpis aktora wywołał spore poruszenie w komentarzach. Internauci zauważają, że serce rośnie, gdy patrzy się na to, jak potrafimy się zorganizować, aby nieść pomoc.

"Serce rośnie, widząc postawę Polaków! Bądźmy dla siebie jeszcze tacy dobrzy i wszystkim będzie żyło się lepiej";

"A ja jestem dumna z pana, że pański dom jest ZNÓW otwarty. To bardzo ważne słowo" - zauważa jedna z komentujących osób, tym samym odnosząc się do tego, iż w domu Stuhra już wcześniej zamieszkali uchodźcy. Rodzina aktora w zeszłym roku gościła bowiem Czeczenkę z dziećmi.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta