Mądre zabawki dla 2-latka. Pomysł na zabawkę dla dziecka

Mądre zabawki dla 2‑latka. Pomysł na zabawkę dla dziecka

Mądre zabawki dla 2-latka. Pomysł na zabawkę dla dziecka
Źródło zdjęć: © WP.PL
Marlena Kostyńska
24.01.2019 16:20, aktualizacja: 25.01.2019 14:29

Gdy szukamy pomysłu na podarunek dla kilkulatka, często nie jest łatwe znalezienie idealnej zabawki atrakcyjnej dla malucha, a przy tym o wartościach edukacyjnych. Podpowiadamy, jakie mądre zabawki warto wybrać dla aktywnego i ciekawego świata 2-latka.

Mądre zabawki dla 2-latka – sensoryczne i plastyczne

Ciekawym pomysłem na zabawkę dla 2-letniego dziecka są różne rodzaje zestawów sensoryczny i zabawek, które będą działać na zmysł dotyku dziecka i pomagać mu na rozwijanie koordynacji ruchowej, ćwiczenie palców i precyzji. W przypadku dzieci dwuletnich można już pokusić się o zakup różnych akcesoriów plastycznych. Jedna z propozycji to kreda i mała tablica, np. taka w formie sztalugi dla dzieci, na której dziecko będzie mogło ćwiczyć rysowanie. Atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych kredek mogą być kredki stożkowe lub w formie kamyków.

Zdolności plastyczne dzieci mogą rozwijać również dzięki zestawowi pieczątek, zabawie plasteliną lub piaskiem kinetycznym. Szczególnie ten ostatni jest intrygującym pomysłem i w odróżnieniu od zwykłego piasku jest idealny do zabawy w zaciszu domowym.

Mądre zabawki dla 2-latka – zabawki manualne

Wśród zabawek manualnych znajdziemy liczne zabawki interaktywne, również elektroniczne, zestawy "zrób to sam", klocki czy układanki. Własnoręczne budowanie konstrukcji to zabawa uwielbiana zarówno przez dwuletnich chłopców, jak i przez dziewczynki. To rozwijające zajęcie, którego można podjąć się już od najmłodszych lat, sięgając po drewniane klocki, sortery czy inne układanki.

Dwulatek z pewnością zainteresuje się też kolorowymi, świecącymi i grającymi zabawkami manualnymi. Ruchome elementy, przyciski czy melodie przykują uwagę dziecka i zapewnią mu, a także rodzicom, rozrywkę na długie godziny. Równie absorbujące są zestawy naukowe, które pozwolą maluchowi na majstrowanie, przekładanie elementów bądź ćwiczenie pamięci.

Mądre zabawki dla 2-latka – gry

W wieku dwóch lat zainteresowania dziecka poszerzają się, dlatego warto zdecydować się na zakup gier edukacyjnych, w które zagramy wspólnie z maluchem. Powinny one mieć proste zasady i reprezentować tematykę, która zainteresuje dziecko. Pomocna będzie też przejrzysta i ciesząca oko szata graficzna. Pamiętajmy, że gra ma nieść wartości edukacyjne, ale przy tym bawić i nie frustrować dwulatka, dlatego ważne jest nasze podejście oraz cierpliwość.

Mądre zabawki dla 2-latka – jeździdła i bujaki

Nie należy zapominać, że dla rozwoju 2-latka niezwykle ważny jest ruch w domu i na świeżym powietrzu. Żeby ułatwić dziecku przemieszczanie się i zachęcić do aktywności z użyciem całego ciała, warto wybrać odpowiedni dla dwulatka bujak, rowerek czy inne jeździdło. W przypadku rowerków biegowych powinniśmy zwrócić uwagę na ciężar zabawki, jakość wykonania, a także możliwość regulacji wysokości siodełka. Inna propozycja zabawki, która nada się głównie do użytku w domu, są różne bujaki, zabawki na biegunach, a także piłki do skakania. Kolorowe zabawki lub bujaki w formie ulubionego zwierzęcia dziecka to dobry pomysł na prezent, który długo nie znudzi się dziecku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także