Zabawki dla 2-3 latki – co zainteresuje małą dziewczynkę?

Zabawki dla 2‑3 latki – co zainteresuje małą dziewczynkę?

Zabawki dla 2-3 latki – co zainteresuje małą dziewczynkę?
Źródło zdjęć: © 123RF
Marlena Kostyńska
23.01.2019 16:10, aktualizacja: 24.01.2019 12:34

Kilkuletnie dzieci mają niezwykle bujną wyobraźnię i wiele rzeczy przykuwa ich uwagę. Warto zwracać uwagę na zainteresowania maluchów i starać się pod tym kątem dopierać dla nich zabawki. Jakie zabawki mogą sprawdzić się dla 2- albo 3-letniej dziewczynki?

Zabawki dla 2-3 latki – muzyka i zabawa

Jedną z propozycji dla rodziców szukających absorbujących zabawek dla kilkulatek są zabawki muzyczne. Jeden z przykładów to zabawki z zaprogramowanymi melodyjkami lub uproszczone instrumenty muzyczne z kilkoma przyciskami pozwalającymi dziecku na spróbowanie własnych sił w świecie muzyki. Zabawki, które wydają dźwięki, przykuwają uwagę i mogą zająć dziecko na dłuższą chwilę.

Zabawki dla 2-3 latki – odkrywanie świata

Już w wieku kilku lat dziecko może poznawać świat. Wystarczy sięgnąć po zabawkowy globus np. poprzez komendy głosowe, dźwięki czy odgłosy pomoże uczyć się o kontynentach, kulturach czy zwierzętach na całym globie. Zabawki idealne dla małej podróżniczki to również figurki różnych egzotycznych zwierząt, a także samoloty, statki, pociągi czy inne pojazdy. Inscenizacje dalekich podróży i poznawania odległych zakątków świata to świetna gimnastyka dla wyobraźni. Żeby urozmaicić zabawę, można w pokoju dziecka ustawić również zabawkowy namiot. Warto też wybierać zabawki edukacyjne takie jak gry czy interaktywne książki.

Zabawki dla 2-3 latki – zestawy artystyczne

W celu rozwijania sprawności manualnej 2–3 latki, a także jej uzdolnień artystycznych, warto zdecydować się na zakup zabawek plastycznych. Producenci oferują najróżniejsze zestawy artystyczne, od klasycznych zestawów do rysowania i malowania zaczynając. Używanie kredek lub farb pozwoli na samodzielne próby tworzenia pierwszych rysunków, ale posłużyć do tego mogą też tablice interaktywne. Inna propozycja to mozaiki dla kilkulatek, masy plastyczne czy wydzieranki, które mogą wydać się dziecku czym niecodziennym i okazać się świetną alternatywą dla rysowania.

Zabawki dla 2-3 latki – lalki i akcesoria

Gdy szukamy zabawki dla kilkuletniej dziewczynki, dość oczywistym wyborem są lalki, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię i mogą być wykorzystane do zabawy na wiele kreatywnych sposobów. Jeszcze większe urozmaicenie daje możliwość dobierania akcesoriów dla lalek, takich jak domki i ich umeblowanie, czy też ubranka. Dodatki do świata lalki należącej do małej dziewczynki nie powinny być zbyt drobne ani zakończone ostrymi krawędziami, dlatego warto zdecydować się np. na większe lalki do wózka (typu bobas) oraz lalki z miękkiego materiału.

Zabawki dla 2-3 latki – klocki

Uniwersalną zabawką dla każdego malucha są klocki oraz układanki dopasowane do wieku dziecka. W wieku od 2 do 3 lat odpowiednie będą większe klocki, które łatwiej utrzymać małym i dopiero nabierającym sprawności dłoniom. Minimalizuje w ten sposób również ryzyko połknięcia przez dziecko drobnych elementów. Do wyboru mamy różne zestawy klocków, które posłużą do zbudowania konkretnych obiektów, a także bardziej wszechstronne klocki do tworzenia wymyślonych przez kilkulatkę budowli czy miast. Specyficznym typem zabawki są też sortery kształtów, czyli układanki uczące rozróżniania struktur i form poszczególnych elementów zestawu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także