GwiazdyMałgorzata Rozenek-Majdan wystąpi w Sejmie. Zdradziła, jaki ma stosunek do Prawa i Sprawiedliwości

Małgorzata Rozenek-Majdan wystąpi w Sejmie. Zdradziła, jaki ma stosunek do Prawa i Sprawiedliwości

Małgorzata Rozenek-Majdan wystąpi w Sejmie. Zdradziła, jaki ma stosunek do Prawa i Sprawiedliwości
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Dominika Czerniszewska
10.10.2019 10:17, aktualizacja: 10.10.2019 17:38

Małgorzata Rozenek-Majdan głośno mówi o sprawie in vitro. Przed nią nowe wyzwanie. – Wystąpię w Sejmie i przedstawię statystki z lat, kiedy in vitro było refundowane i z tych lat, kiedy nie jest – powiedziała.

Małgorzata Rozenek-Majdan dzięki in vitro urodziła dwóch synów. Nic dziwnego, że temat jest jej wyjątkowo bliski. W Sejmie będzie walczyć o refundację. Nie podoba jej się, że obecna partia rządząca nie popiera tej metody zapłodnienia.

W rozmowie z reporterką "Jastrząb Post" zdradziła, dlaczego uważa, że znane osoby powinny zabierać głos w sprawie polityki. – Bardzo jest ważne dla nas, osób rozpoznawalnych, aby używać naszego głosu nie tylko w tych lekkich tematach, które towarzyszą nam na co dzień, ale również w tych poważnych.

Czuję się bardzo mocno zaangażowana w pomoc dla par zmagających się z problemem leczenia niepłodności i próbuję powrócić do stanu z 2013 i 2016, gdzie in vitro było refundowane ze skarbu państwa. Moja działalność społeczna w tym temacie dopiero się rozkręca. Wystąpię w Sejmie, z takim wystąpieniem porównującym statystki z lat, kiedy in vitro było refundowane i z tych lat, kiedy nie jest – wyjaśnia.

Żona Majdana zwróciła również uwagę, że problem niepłodności powinien być ponadpartyjny. – Dotyczy on również wyborców PiS-u. Doceniam PiS za wiele programów społecznych, ale mam nadzieję, że będzie miał kto na te programy pracować.

Płodność Polaków spada dramatycznie i spada niezależnie od tego, czy są wierzący czy niewierzący, którą partię popierają. Uważam, że partia rządząca i Kościół katolicki będą musieli zmienić swoje podejście do in vitro, które jest normalną procedurą medyczną – tłumaczy.

Źródło: jastrzabpost.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także