UrodaManicure żelowy – o czym nie możesz zapomnieć, kiedy robisz go w domu?

Manicure żelowy – o czym nie możesz zapomnieć, kiedy robisz go w domu?

Manicure żelowy – o czym nie możesz zapomnieć, kiedy robisz go w domu?
Źródło zdjęć: © Fotolia

06.12.2017 16:06, aktual.: 08.12.2017 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwałe i kolorowe paznokcie żelowe można zrobić w domu samemu albo przy niewielkiej pomocy koleżanki. Ta metoda wymaga odrobiny wprawy i konkretnych akcesoriów. Co trzeba kupić, aby mieć takie paznokcie? Oto najważniejsze akcesoria i produkty do manicure żelowego.

Akcesoria do manicure żelowego – najważniejsza jest lampa

Podstawą zrobienia takiego manicure jest lampa do utwardzania paznokci żelowych. Dokładnie o poszczególnych rodzajach lamp do paznokci pisaliśmy już wcześniej, ale warto przypomnieć, że lampa do manicure żelowego i hybrydowego jest inna – te do hybrydy będą najczęściej uniwersalne, natomiast te, które stosujemy do żelowych paznokci, nie zawsze utwardzą hybrydę.

Na niewielkie potrzeby możesz wybrać małą lampę. Ma najczęściej niską moc, więc czas utwardzania nieco się wydłuża, ale jest tańsza i bardziej poręczna. Nie zajmuje też dużo miejsca. Lampa jest największym wydatkiem w zestawie do manicure żelowego, ale obecnie dostaniemy ja w dobrej cenie, a na potrzeby jednej lub dwóch osób wystarczy na długo.

Przydatne akcesoria, które na pewno masz w domu

Ważne akcesoria do żelowych paznokci w większości znajdziesz w domu – przyda się pilnik do paznokci i blok polerski o różnych stopniach ścieralności. Z akcesoriów o uniwersalnym charakterze do paznokci przyda się też gilotynka i pędzelek do żelu – najlepiej naturalny i płaski.

Podstawa to przyczepność

Bez względu na to, czy wybierasz manicure żelowy, czy akrylowy, przyczepność płytki poprawi primer, który nanosimy pędzelkiem w kilku punktach paznokcia. Szczególnie ważny jest też typ żelu – te mają różne gęstości i są przeznaczona dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

Jaki żel wybrać do paznokci?

Jeśli już decydujemy się na żelowe paznokcie, będzie nam zależało na trwałości, dlatego nie warto wybierać najtańszych produktów.

Początkujące osoby powinny dobrać odpowiednią konsystencję żelu – te bywają rzadkie albo bardzo gęste, przeznaczone do tzw. sculptingu. Żel powinien być samopoziomujący, czyli automatycznie wygładzać powierzchnię pod pędzelkiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także