UrodaLampa do paznokci – mały salon manicure w domu

Lampa do paznokci – mały salon manicure w domu

Lampa do paznokci – mały salon manicure w domu
Źródło zdjęć: © Fotolia

24.11.2017 14:46, aktual.: 24.11.2017 17:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Manicure hybrydowy lub żelowy wymaga utrwalenia specjalną lampą – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę? Mała lampa do utrwalania domowego manicure to coraz bardziej dostępny gadżet. Babski wieczór z manicure hybrydowym lub żelowym? Czemu nie? Świetny pomysł na weekendowy relaks w gronie kobiet.

Lampa do utrwalania paznokci — trwały, domowy manicure

Jaka lampę do paznokci kupić? Wybór jest ogromny, zarówno pod kątem rozmiaru, jak i przeznaczenia lamp. Małe "mostki", średnie lampy na jedną dłoń i wreszcie duże, profesjonalne lampy często wyposażone są w czujniki ruchu i mają możliwość regulacji. Nowoczesne lampy do paznokci posiadają także timer – 30, 60 i 90 sekund – lub stopniową regulację czasu co 5 sekund, dzięki czemu można dokładnie kontrolować czas utrwalania.

Jaka lampa do hybrydy?

Rekomendowanym rodzajem lampy do paznokci hybrydowych jest lampa LED, której nowoczesne diody zużywają mniej energii i są trwalsze. Jeśli robisz paznokcie koleżankom – zwróć uwagę na moc lapy LED do paznokci – im wyższa, tym szybciej wyschnie lakier. Są wyposażone w czujnik, wentylator i płynną regulację czasu pracy.

Jaka lampa do żelu?

Paznokcie żelowe utwardzamy lampą UV, która jest bardziej uniwersalna, ale wymaga wymiany świetlówek. Taka lampa utwardza lakier od dwóch do trzech minut. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się tzw. mostki. Są bardziej mobilne i można je dostać w korzystnej cenie. Lampa w cenie ok. 100 do 200 zł, wykorzystywana na własny użytek do domowego manicure hybrydowego, będzie działała naprawdę długo. Ma jednak i wady: warto wiedzieć, że pod takim mostkiem kciuk utrwalamy osobno, co dwukrotnie wydłuża czas pracy urządzenia. Mostki do utrwalania manicure domowego mają wbudowany zasilacz.

Lampa UV i LED do paznokci – co warto wiedzieć?

W zależności od preferowanego manicure wybierzemy inną lampę. Najpopularniejsze rodzaje domowego manicure to lakiery hybrydowe i paznokcie żelowe. I jedne, i drugie mają sporo zwolenniczek, jednak wymagają innego rodzaju utrwalenia. W wersji ekologicznej lampy do paznokci są wyposażone w czujnik, który uruchamia lampę po umieszczeniu dłoni na podkładce. Różnią się od siebie rodzajem utrwalania, rozmiarem i parametrami – im wyższa moc urządzenia, tym manicure utrwalimy szybciej.

Jeśli lampa do paznokci ma niską moc, warstwę będziemy utrwalać nawet 2,5 minuty, a jeśli kładziemy kilka warstw lub utrwalamy wzorki – czas całego zabiegu może się przedłużyć. W małych lampach nie zawsze kładziemy całą dłoń, czasami osobno utrwalamy kciuk, dlatego rozmiar będzie miał znaczenie, jeśli z lampy będziemy korzystać często.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także