Blisko ludziManuela Gretkowska znów staje w obronie kobiet. Jej emocjonalny wpis wywołał poruszenie

Manuela Gretkowska znów staje w obronie kobiet. Jej emocjonalny wpis wywołał poruszenie

Manuela Gretkowska znów staje w obronie kobiet. Jej emocjonalny wpis wywołał poruszenie
Martyna Wojciechowska

17.09.2017 15:17, aktual.: 14.08.2019 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Dlaczego wczoraj jakiś h... bez cycków wypowiadał się znowu za kobiety? (pisownia oryginalna) - tym pytaniem Manuela Gretkowska rozpoczęła swój najnowszy wpis w ramach cyklu "Słowo na niedzielę". Feministka w poście na Facebooku postanowiła rozprawić się z przewodniczącym "Solidarności" Piotrem Dudą, który w czasie pikiety przed siedzibą Komisji Europejskiej odniósł się do sytuacji kobiet w Polsce.

- Biurokraci z Komisji Europejskiej mają czelność mówić, że w naszej kochanej ojczyźnie Polki są dyskryminowane. To nieporozumienie! Zróżnicowanie wieku emerytalnego w Polsce w zależności od płci nie jest dyskryminacją, to przywilej polskich kobiet - powiedział w sobotę podczas demonstracji przed budynkiem przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Okazuje się, że na reakcję kobiet nie trzeba było długo czekać.

Reakcja Manueli Gretkowskiej

Manuela Gretkowska szybko mu odpowiedziała, nie przebierając w słowach. - Nie masz nawet mózgu wrzeszcząc, że przywilejem Polek jest nędzna, wcześniejsza emerytura. W przeciwieństwie do Europejek kochamy zarabiać mniej od mężczyzn. Żyć na garnuszku dzieci i zajmować się wnukami, gdy stare dziady takie jak on, opływające dostatkiem leżą zawinięte w gazetę przed telewizorem - czytamy.

W kolejnych słowach Gretkowska rozwija swoją myśl dotyczącą dyskryminacji kobiet w Polsce. - Nie wycieraj sobie Piotrze Dudo, przewodniczący „Solidarności” (w dużym cudzysłowie) Polkami zdradzieckiej mordy. Plaga tych Dudów. Nie wmawiaj nam tradycji debilizmu, nie szczuj na Europę. Dla ciebie i podobnych, dla patriarchalnych dziadów polskich zawodzących po kościołach kobieta jest przyrządem gospodarczym do usług domowych. Jest też narządem bosko rozrodczym wyposażonym w łono. Żyje dłużej, żeby usługiwać - twierdzi.

Manuela Gretkowska nawiązała też do rządów Prawa i Sprawiedliwości i Kościoła. - Taki jest plan boży i PiS-u. Kaczyński powiedział kiedyś: wcześniejsza emerytura pozwoli zajmować się Polkom wnukami, rozwiązując braki żłobków i przedszkoli. Boże, Ty to wszystko słyszysz, widzisz i nie grzmisz? - pyta. - Chyba tylko dlatego, że zamiast pod kopułą nieba żyjemy tutaj pod kopułą Watykanu. I z tego powodu mamy nierówno pod kopułką. Zamiast ściągać z Kościoła podatki, my go sponsorujemy - dodaje.

- PiS jest przypadkiem psychiatrycznym, obłędu politycznego. Ta wersja wypadków jest równie prawdopodobna jak każda inna. Mając bezwzględną większość mają bezwzględną rację i rzeczywistość na swój obraz i podobieństwo - podsumowuje Gretkowska.

Komentarze interneutów

Internauci zgadzają się ze zdaniem Gretkowskiej. - Nie chodzi tu o mezczyzn ale wlasnie o kobiety. Przez lata wtłaczano im do głowy, e mają być grzecznymi dziewczynkami, potem Matkami Polkami, a później babciami, dla których świat kończy się na garach i wnukach. Każda kobieta, która się wyłamuje z tych mieszczansko-katolickich ram, jest poddawana zjadliwej krytyce - pisze jedna z internautek. - Dobry tekst. Dziękuję za moc prawdy. Widzę, jak Polki są zagubione we mgle samczej pseudo-duchowości - pisze kolejna.
A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Zgadzacie się ze słowami Gretkowskiej?

Nie mas czasu na gotowanie? Zamów przez internet i zaoszczędź na stronie kod rabatowy pizzaportal.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2271)