ModaBarbiecore w polskim wydaniu. Tak Marcelina Zawadzka pozowała w parku

Barbiecore w polskim wydaniu. Tak Marcelina Zawadzka pozowała w parku

Marcelina Zawadzka stawia na kobiecy styl i chętnie podąża za trendami
Instagram/marcelina_zawadzka
Marcelina Zawadzka stawia na kobiecy styl i chętnie podąża za trendami Instagram/marcelina_zawadzka
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
20.10.2022 08:45, aktualizacja: 20.10.2022 10:47

Wydaje się, że pozująca na ławce Marcelina Zawadzka opuściła domek dla lalek. A dzięki maszynie z filmu "Kochanie, zwiększyłem dzieciaki" - nabrała ludzkich rozmiarów. Jest tak surrealistyczna, jakby została wklejona na tło jesiennych liści.

W trendzie barbiecore chodzi dokładnie o to, aby słodycz przyprawiała o mdłości. Do różowej góry dobieramy landrynkowy dół. A do tego? Oczywiście dodatki w odcieniu najsłodszej gumy balonowej! Im więcej, tym lepiej. Ma być komicznie, dziewczęco i infantylnie. Należy wyglądać tak, jak wcielenie lalki Barbie na imprezie przebierańców. Doskonałym przykładem jest Marcelina Zawadzka, która w różowym total looku jest zupełnie oderwana od rzeczywistości.

Marcelina Zawadzka w różu od stóp do głów

Niektóre trendy są po to, aby dobrze się bawić. A Marcelina Zawadzka ceni sobie poczucie humoru. Dlatego natchniona kultową piosenką Aqua i szczęśliwym życiem w plastiku - postanowiła wskoczyć w różowy dres. Przeglądając się w lustrze najwyraźniej uznała, że to jednak za mało. Do zestawu dobrała skarpetki z górnej półki, które zdobią różowe wzory. Kurtka puchowa i buty sportowe w ulubionym kolorze Barbie dopełniły stylizację. Ale jej "wisienką na torcie" okazał się kowbojski kapelusz.

Barbiecore - skąd to się wzięło?

Takiej stylizacji nie powstydziłaby się odtwórczyni roli Barbie, Margot Robbie w produkcji Grety Gerwig. To właśnie film zainspirował trendsetterki to rozpowszechnienia różowego trendu. I chociaż ten kolor od lat harował, aby zerwać z infantylną przeszłością i wyrwać się z ram kiczu – to obecnie prezentuje się światu w swojej najsłodszej postaci.

Anne Hathaway na pokazie Valentino, który wniósł róż na nowy poziom
Anne Hathaway na pokazie Valentino, który wniósł róż na nowy poziom© Getty Images | Ernesto Ruscio

Różowe szaleństwo gwiazd

Różowej rewolucji nie zdołały oprzeć się takie gwiazdy jak Kim Kardashian, Anne Hathaway czy Megan Fox, która ze swoim ukochanym stylizowała się na podobieństwo Barbie i Kena. Wniosek jest tylko jeden – nie każdy trend musi przejść do mainstreamu. Niektóre są tylko po to, aby prowokować, szokować, spontanicznie puszczać oczko i przypominać, że moda nie zawsze musi "na serio".

Megan Fox z parterem w stylizacjach Barbie i Kena
Megan Fox z parterem w stylizacjach Barbie i Kena© Getty Images | 2022 Getty Images

Mniej kolorowe początki Marceliny Zawadzkiej

Styl Marceliny Zawadzkiej nie zawsze był tak przebojowy. Kiedy gwiazda zaczynała stawiać pierwsze kroki w show-biznesie oraz zdobyła tytuł Miss Polonia 2011 - bliższa była klasyce. W jej szafie dominowały marynarki i stonowane kolory. Była prowadząca "Pytania na śniadanie" powoli szukała swojego modowego DNA wśród pastelowych barw i odważniejszych fasonów. Dzisiaj jej Instagram to kopalnia inspiracji dla dziewczyn, które nie boją się wyjść przed szereg.

Wszechmocne
Wszechmocne© PAP

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!