Blisko ludziMarta Manowska o ukraińskich dzieciach. "Nigdy nie powinny być w piekle"

Marta Manowska o ukraińskich dzieciach. "Nigdy nie powinny być w piekle"

Marta Manowska o ukraińskich dzieciach
Marta Manowska o ukraińskich dzieciach
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
07.03.2022 11:54

Przerażająca sytuacja w Ukrainie mocno dotyka również jej najmłodszych obywateli. Marta Manowska nie kryje, że targają nią silne emocje. Jest mocno poruszona tym, jaki los dotknął niewinnych, często bezbronnych ludzi.

Marta Manowska udostępniła w poście na Instagramie poruszające zdjęcia ukraińskich dzieci. Przerażone, w wielu przypadkach zostawione bez rodziców pod opieką starszego rodzeństwa, babci czy cioci, najmłodsi Ukraińcy przechodzą przez granicę z Polską. Dziennikarka używa mocnych i niestety trafnych słów, odnosząc się do obecnej sytuacji.

Marta Manowska w poruszającym wpisie o sytuacji dzieci z Ukrainy

Manowska zamieściła jedynie kilka zdań, które jednak celują w samo sedno sprawy. Najmłodsi, zamiast cieszyć się ze swojego dzieciństwa, doświadczają ogromnego stresu i trudnych przeżyć, związanych z rozłąką z domem oraz częścią najbliższych osób. Trudno sobie wyobrazić, przez jakie traumatyczne sytuacje muszą teraz przechodzić, ale jedno jest pewne. Żadne z ukraińskich dzieci nie zasługuje na taki los, tak, jak żadne inne dziecko, jakiejkolwiek narodowości.

"To są dzieci. Delikatne, wrażliwe, ufne, czyste, dobre. Nigdy nie powinny być w piekle. Nigdy" - napisała Marta Manowska na Instagramie.

Nie sposób jest inaczej wyrazić emocje i opowiedzieć o tym, co obecnie dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów. Wojna niestety z pewnością odbije się również na najmłodszych, którzy, choć może nie do końca rozumieją, co się dzieje, mają świadomość, iż nie dzieje się dobrze.

Marta Manowska stara się pomagać, jak może

Dziennikarka mocno przejęła się losem Ukraińców i nie wahała się ani chwili, by podjąć konkretne działania w tym, aby pomóc ludziom w potrzebie. Manowska od początku włączyła się w poszukiwania miejsc, gdzie będzie można ulokować uchodźców. Wraz z fundacją Herosi działa w każdy możliwy sposób, by wesprzeć przybywające do Polski rodziny w potrzebie. Stara się również znaleźć miejsca w szpitalach obywatelom Ukrainy, którzy wymagają hospitalizacji.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także