Blisko ludziDziecięce wózki na stacji w Przemyślu. Polki przekazują je matkom z Ukrainy

Dziecięce wózki na stacji w Przemyślu. Polki przekazują je matkom z Ukrainy

Dziecięce wózki na stacji w Przemyślu. Polki przekazują je matkom z Ukrainy
Dziecięce wózki na stacji w Przemyślu. Polki przekazują je matkom z Ukrainy
Źródło zdjęć: © East News, Twitter

06.03.2022 16:36, aktual.: 06.03.2022 17:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdjęcie pustych wózków na stacji w Przemyślu, które trafiło do sieci i jest rozpowszechniane przez internautów, dosłownie łamie serce. Polki starają się w ten sposób pomóc matkom z Ukrainy, które po przyjeździe do Polski najczęściej nie mają nic. "To jedna z rzeczy, która daje mi nadzieję" - czytamy.

Polacy od samego początku rosyjskiego ataku i wojny w Ukrainie angażują się w pomoc dla Ukrainek i Ukraińców. W większości polskich miast organizowane są zbiórki na żywność, ubrania czy leki, a także amunicję dla żołnierzy, którzy walczą o wolność. W Przemyślu znajduje się aktualnie tysiące uchodźców, najczęściej osób starszych i matek z dziećmi, którym Polki postanowiły pomóc w naprawdę piękny sposób. Zobaczcie sami.

Dziecięce wózki na stacji w Przemyślu

W mediach społecznościowych pojawiło się łamiące serce zdjęcie ze stacji w Przemyślu, gdzie uchodźcy z Ukrainy docierają w pierwszej kolejności. To właśnie tam Polki postanowiły pomóc ukraińskim matkom, zostawiając na stacji wózki dziecięce. Na udostępnionym zdjęciu możemy zobaczyć, jak stoją one w rzędzie i czekają na kolejnych "właścicieli". Piękna inicjatywa!

"Polscy rodzice zostawili wózki dziecięce na dworcu dla ukraińskich mam, które uciekły razem z dziećmi" - napisano m.in. na profilu Anonymous Operations na Twitterze.

Zdjęcie, które daje nadzieję

Zdjęcie wózków dziecięcych ze stacji w Przemyślu szybko zdobyło serca internautów, którzy udostępniają je na swoich profilach w mediach społecznościowych na całym świecie. Internauci są poruszeni postawą Polaków, którzy angażują się i działają, aby jak najszybciej i najlepiej pomóc napływającym obywatelom Ukrainy do Polski.

"To jedna z rzeczy, która daje mi nadzieję. Na świecie wciąż są dobrzy ludzie", "Jestem taka dumna z mojego kraju!", "Świetna inicjatywa", "Brawo!", "Wózki dziecięce stoją też na dworcu głównym w Rzeszowie, piękny widok", "To jest takie wzruszające" - możemy przeczytać w komentarzach.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także