Blisko ludziMary Komasa o swojej ciąży. Mówi, jak potraktowano ją w berlińskim szpitalu

Mary Komasa o swojej ciąży. Mówi, jak potraktowano ją w berlińskim szpitalu

Mary Komasa nie chce rodzić w Polsce
Mary Komasa nie chce rodzić w Polsce
Źródło zdjęć: © East News | Wojciech Strozyk/REPORTER
oprac. KSA
05.11.2021 10:23

Mary Komasa, utalentowana artystka, która na co dzień mieszka w Niemczech, jest oburzona tym, co spotkało 30-letnią Izę w szpitalu w Pszczynie. Mary przyznała, że we wrześniu była w tym samym momencie ciąży, co Iza i też trafiła do szpitala.

Mary Komasa od lat mieszka w Berlinie, ale jest bardzo zaangażowana w sprawy Polski. Wspiera osoby LGBT+ i kobiety w walce o podstawowe prawa. Podczas zeszłorocznych strajków kobiet dumnie kroczyła w gronie setek tysięcy kobiet.

Tragiczna śmierć Izabeli, która trafiła do szpitala w Pszczynie, poruszyła ją dogłębnie. Mary Komasa jest obecnie w ciąży, lada dzień urodzi i doskonale rozumie, co czuje kobieta, która martwi się o swoje dziecko.

"We wrześniu byłam w tym samym momencie ciąży co Izabela. Tak samo jak dla wszystkich kobiet spodziewających się dziecka, tak i dla mnie każde badanie USG wiązało się ze skrajnym stresem i pełnym niepokoju wyczekiwaniem. [...] Pamiętam, jak w czwartym miesiącu ciąży dostałam gwałtownego krwotoku. Do szpitala zabrało mnie berlińskie pogotowie. Byłam przekonana, że to koniec" - napisała na Instagramie.

Nie chce rodzić w Polsce

Mary przyznaje, że to było ekstremalnie ciężkie przeżycie. "Rozpacz połączona ze strachem, także o siebie. W oczekiwaniu na wynik badania szpitalnego, na każdym etapie słyszałam jedno: Pani jest w tym wszystkim najważniejsza. Proszę się nie martwić: zajmiemy się Panią" - powiedziała, dając do zrozumienia, jak odmienne podejście jest w szpitalach tuż za naszą granicą.

Artystka wtedy całkowicie wybiła sobie z głowy myśl o powrocie do Polski. "Ciąża w Polsce? Wykluczone! I to mimo wszystkich przywilejów, jakimi cieszę się jako osoba publiczna, znająca lekarzy z dobrymi kontaktami" - podkreśliła stanowczo.

Mary Komasa na koniec zwróciła się m.in. do Jarosława Kaczyńskiego i Kai Godek. Artystka obwinia ich za śmierć Izabeli. 'Niech jej przepiękne oczy śnią wam się po nocach aż do grobowej deski" - dodała.

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są Tutaj.