ycipk-17oh5v

Maska na wągry – domowy sposób na jednolitą, piękną cerę

Wągry to małe czarne kropki na twarzy, które sprawiają, że skóra jest niejednolita i zanieczyszczona. Chcąc walczyć z tą przypadłością, warto sięgnąć po domowe maski na wągry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maski na wągry są skutecznym sposobem na piękną cerę
Maski na wągry są skutecznym sposobem na piękną cerę (123RF)
ycipk-17oh5v

Czym są wągry?

Wągry to inaczej zaskórniki. Wizualnie wyglądają jak malutkie czarne plamki, rozsiane zazwyczaj na czole, nosie, brodzie i wokół ust. W rzeczywistości to zatkane pory, w których składa się łój, zanieczyszczenia i resztki makijażu.

Przyczyn pojawiania się wągrów może być kilka. Pierwszy to zbyt tłusta cera z tendencją do wytwarzania się nadmiaru sebum. Kolejny to zbyt mocny makijaż, który blokuje ujście łoju poza pory skórne. Poza tym duże znaczenie przy pojawianiu się wągrów ma zanieczyszczone powietrze, w którym obracamy się każdego dnia.

ycipk-17oh5v

Sposoby na wągry – maski na twarz, plastry, peelingi

Pierwszym podstawowym sposobem na wągry jest stosowanie peelingów, czy to naturalnych z olejkami, miodem i cukrem, czy kosmetycznych, dostępnych w aptekach i drogeriach. Codzienne stosowanie peelingów na wągry pozwala na dokładne oczyszczenie skóry i redukcję zatkanych porów.

Kolejne sposoby to stosowanie plastrów, które przykleja się w strefie T i odkleja jak plastry depilacyjne. Podobnie jest z maskami na wągry z żelatyną. One również tężeją i stają się elastyczne, a po zerwaniu usuwają zaskórniki. Poza tym warto stosować również inne zbawienne maski domowe.

Szeroki wybór maseczek do twarzy znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

ycipk-17oh5v

Domowe maski na wągry – przepisy

Skuteczną maskę na wągry można przygotować w domu, wykorzystując proste składniki. Oto kilka przepisów:

Maska na wągry z drożdży

  • 1/4 kostki drożdży (świeżych),
  • 1/3 szklanki ciepłego mleka.

Drożdże należy rozpuścić w mleku i mieszać do momentu uzyskania jednolitej papki. Jeśli cera nie jest bardzo tłusta, można dodać również kilka kropel oliwy z oliwek, a w przypadku poważnych przebarwień po trądziku sok z cytryny. Maskę z drożdży należy nałożyć na twarz, dekolt czy plecy grubą warstwą, a po 15 – 20 minutach zmyć ciepłą wodą. Stosować 2 – 3 razy w tygodniu.

ycipk-17oh5v

Maska peel off z węgla aktywnego i żelatyny

  • 2 tabletki węgla aktywnego,
  • 2 łyżeczki żelatyny,
  • ciepłe tłuste mleko lub woda.

Maska peel off to taka, która zasycha i tworzy elastyczną warstwę ściąganą płatami. W celu przygotowania maski na trądzik należy zmieszać składniki w ciepłym mleku lub wodzie albo podgrzać je w mikrofalówce przez 30 sekund. Maskę należy nałożyć grubą warstwą, omijając brwi i linie włosów (żeby ich nie wyrwać), a po 20 minutach ściągnąć.

Skuteczna maska na wągry z sody oczyszczonej

Oba składniki należy dobierać w proporcji 1:1, co oznacza, że na 1 łyżkę wody przypada 1 łyżka sody oczyszczonej. Składniki należy mieszać do uzyskania jednolitej masy, a następnie nałożyć kolistymi ruchami na oczyszczoną skórę twarzy. Zmyć po 5 -7 minutach. Maskę na twarz z sody oczyszczonej można stosować najwyżej raz w tygodniu.

ycipk-17oh5v

Rewelacyjna* maska na wągry z żelatyny* i mleka

  • 2 łyżki żelatyny,
  • 3 łyżki mleka.

Żelatynę należy rozpuścić w gotującym się mleku i pozostawić do ostygnięcia. Maskę na wągry należy nałożyć posuwistymi ruchami za pomocą pędzelka na najtłustsze strefy twarzy, czyli najczęściej na strefę T (czoło, noc, broda). Maseczka to typ peel off, dlatego ważne, aby omijać obszar brwi i linii włosów. Należy ją zmyć po 20 – 30 minutach chłodną wodą, a twarz przemyć tonikiem i posmarować kremem nawilżającym.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-17oh5v

ycipk-17oh5v
ycipk-17oh5v