UrodaMaska na wągry – domowy sposób na jednolitą, piękną cerę

Maska na wągry – domowy sposób na jednolitą, piękną cerę

Maska na wągry – domowy sposób na jednolitą, piękną cerę
Źródło zdjęć: © 123RF

18.06.2018 20:30, aktual.: 02.08.2018 09:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wągry to małe czarne kropki na twarzy, które sprawiają, że skóra jest niejednolita i zanieczyszczona. Chcąc walczyć z tą przypadłością, warto sięgnąć po domowe maski na wągry.

Czym są wągry?

Wągry to inaczej zaskórniki. Wizualnie wyglądają jak malutkie czarne plamki, rozsiane zazwyczaj na czole, nosie, brodzie i wokół ust. W rzeczywistości to zatkane pory, w których składa się łój, zanieczyszczenia i resztki makijażu.

Przyczyn pojawiania się wągrów może być kilka. Pierwszy to zbyt tłusta cera z tendencją do wytwarzania się nadmiaru sebum. Kolejny to zbyt mocny makijaż, który blokuje ujście łoju poza pory skórne. Poza tym duże znaczenie przy pojawianiu się wągrów ma zanieczyszczone powietrze, w którym obracamy się każdego dnia.

Sposoby na wągry – maski na twarz, plastry, peelingi

Pierwszym podstawowym sposobem na wągry jest stosowanie peelingów, czy to naturalnych z olejkami, miodem i cukrem, czy kosmetycznych, dostępnych w aptekach i drogeriach. Codzienne stosowanie peelingów na wągry pozwala na dokładne oczyszczenie skóry i redukcję zatkanych porów.

Kolejne sposoby to stosowanie plastrów, które przykleja się w strefie T i odkleja jak plastry depilacyjne. Podobnie jest z maskami na wągry z żelatyną. One również tężeją i stają się elastyczne, a po zerwaniu usuwają zaskórniki. Poza tym warto stosować również inne zbawienne maski domowe.

Szeroki wybór maseczek do twarzy znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Domowe maski na wągry – przepisy

Skuteczną maskę na wągry można przygotować w domu, wykorzystując proste składniki. Oto kilka przepisów:

Maska na wągry z drożdży

  • 1/4 kostki drożdży (świeżych),
  • 1/3 szklanki ciepłego mleka.

Drożdże należy rozpuścić w mleku i mieszać do momentu uzyskania jednolitej papki. Jeśli cera nie jest bardzo tłusta, można dodać również kilka kropel oliwy z oliwek, a w przypadku poważnych przebarwień po trądziku sok z cytryny. Maskę z drożdży należy nałożyć na twarz, dekolt czy plecy grubą warstwą, a po 15 – 20 minutach zmyć ciepłą wodą. Stosować 2 – 3 razy w tygodniu.

Maska peel off z węgla aktywnego i żelatyny

  • 2 tabletki węgla aktywnego,
  • 2 łyżeczki żelatyny,
  • ciepłe tłuste mleko lub woda.

Maska peel off to taka, która zasycha i tworzy elastyczną warstwę ściąganą płatami. W celu przygotowania maski na trądzik należy zmieszać składniki w ciepłym mleku lub wodzie albo podgrzać je w mikrofalówce przez 30 sekund. Maskę należy nałożyć grubą warstwą, omijając brwi i linie włosów (żeby ich nie wyrwać), a po 20 minutach ściągnąć.

Skuteczna maska na wągry z sody oczyszczonej

Oba składniki należy dobierać w proporcji 1:1, co oznacza, że na 1 łyżkę wody przypada 1 łyżka sody oczyszczonej. Składniki należy mieszać do uzyskania jednolitej masy, a następnie nałożyć kolistymi ruchami na oczyszczoną skórę twarzy. Zmyć po 5 -7 minutach. Maskę na twarz z sody oczyszczonej można stosować najwyżej raz w tygodniu.

Rewelacyjna* maska na wągry z żelatyny* i mleka

  • 2 łyżki żelatyny,
  • 3 łyżki mleka.

Żelatynę należy rozpuścić w gotującym się mleku i pozostawić do ostygnięcia. Maskę na wągry należy nałożyć posuwistymi ruchami za pomocą pędzelka na najtłustsze strefy twarzy, czyli najczęściej na strefę T (czoło, noc, broda). Maseczka to typ peel off, dlatego ważne, aby omijać obszar brwi i linii włosów. Należy ją zmyć po 20 – 30 minutach chłodną wodą, a twarz przemyć tonikiem i posmarować kremem nawilżającym.

Komentarze (0)