GwiazdyMatylda Damięcka opublikowała grafikę. Internauci są zachwyceni

Matylda Damięcka opublikowała grafikę. Internauci są zachwyceni

Matylda Damięcka opublikowała nową grafikę
Matylda Damięcka opublikowała nową grafikę
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
30.10.2021 10:06

Matylda Damięcka od długiego czasu celnie komentuje otaczającą rzeczywistość za pomocą wymownych grafik. Tym razem odniosła się do zmian w firmie Marka Zuckerberga, właściciela Facebooka.

Ostatnio Mark Zuckerberg ogłosił, że jego firma zmieni nazwę. Zamiast Facebooka będzie Meta. Portal Facebook będzie nazywał się cały czas tak samo, ale cała korporacja będzie się od teraz nazywać Meta. Matylda Damięcka postanowiła to skomentować.

Matylda Damięcka - nowa grafika

Pierwsza grafika dotycząca zmiany w firmie Zuckerberga zatytułowana jest "meta".

- Uwaga! Następne treści nie są przeznaczone dla fszyskich - napisała przewortnie artystka. Na dalszych slajdach widzimy banknot zwinięty w rulon i biały proszek nasuwający na myśl narkotyki.

W komentarzach pojawiło się sporo opinii. Część internautów nie zrozumiała o co chodzi, inni są zachwyceni kreatywnością Matyldy Damięckiej.

"Brawa wielkie za talent do rysowanych skojarzeń. To niełatwa sztuka",

"Hmmm powie mi ktoś na szybko o co chodzi? Żyje pod kamieniem chyba i nie wiem co się dzieje w świecie".

Damięcka zaprojektowała jeszcze jedną grafikę nawiązującą do znanej korporacji. Zatytułowała ją "nowetwory".

- Metastaza - guz wtórny nowotworu złośliwego, powstały w wyniku guza pierwotnego - czytamy. Jedna z internautek poczuła się zaniepokojona i od razu zareagowała: "Mam nadzieję, że ten opis nie dotyczy pani... ani nikogo z pani bliskich.... Pozdrawiam cieplutko".

Zmiany w firmie Facebook

Mark Zuckerberg postanowił zmienić nazwę firmy na Meta, aby pokazać, że Facebook to coś więcej niż portal społecznościowy. Zaprezentował też projekt technologiczny metaverse, który oparty jest na wirtualnej rzeczywistości. Zuckerberg zapowiedział, że będzie to konkurencja dla mobilnego internetu.

W czasie konferencji zaprezentowano, jak ma wyglądać internet w wirtualnej rzeczywistości. Zuckerberg odbył "spotkanie" ze znajomymi, reprezentowanymi przez trójwymiarowe awatary we wspólnym wirtualnym pokoju stylizowanym na statek kosmiczny.

W metaverse będzie można robić praktycznie wszystko: robić zakupy, pracować, bawić się.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także