Trwa ładowanie...
d3sj8nk

Medycyna na krańcach świata, czyli jak zadbać o zdrowie w podróży

Coraz częściej odwiedzamy odległe zakątki świata i odkrywamy nowe kultury. Jednak nadal niewiele wiemy, w jaki sposób powinniśmy dbać o zdrowie zarówno w trakcie podróży. Pomysłodawcy kampanii "Medycyna na krańcach świata" chcą zwrócić szczególną uwagę na właściwą edukację dotyczącą profilaktyki i leczenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Medycyna na krańcach świata
Medycyna na krańcach świata (informacja prasowa)
d3sj8nk

"Medycyna na krańcach świata" to kampania edukacyjna, skierowana do dwóch grup: lekarzy i społeczeństwa. Jej ambasadorką została Martyna Wojciechowska, która od lat jeździ po świecie i wielokrotnie naraża się na niebezpieczeństwo. Dziennikarka przekonała się na własnej skórze, jak istotną rolę odgrywa odpowiednia profilaktyka przed każdym egzotycznym wyjazdem. Teraz chce przestrzec osoby wybierające się w dalekie podróże przed niektórymi błędami.

Podczas konferencji zapytałam doktora Sebastiana Kołodzieja o to, skąd wziął się pomysł na tę akcję. - Okazuje się, że problem medycyny podróży jest dużym problemem nawet w środowisku medycznym. Pacjenci, którzy planują podróż w różne zakątki świata nie mają sprawdzonego źródła informacji. Z badań przeprowadzonych przez G-Pharma Consulting wynika, że pierwszym źródłem informacji jest farmaceuta. Chcemy tę sytuację zmienić - mówi lekarz.
Chcecie dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki i leczenia? Obejrzyjcie relację z konferencji "Medycyna na krańcach świata".

d3sj8nk

Podziel się opinią

Share
d3sj8nk
d3sj8nk