Trwa ładowanie...

Mężczyźni jednak wolą blondynki

Na co faceci zwracają uwagę, kiedy patrzą na kobiety? Czy są cechy bardziej i mniej istotne? Nie od dziś wiadomo, że na początku znajomości oceniamy innych głównie ze względu na wygląd. Portal Twoo.com przeprowadził ogólnoeuropejski sondaż dotyczący najważniejszych cech fizycznych przy ocenie płci przeciwnej.

Share
Mężczyźni jednak wolą blondynkiŹródło: 123RF
d3wmdla

Na co faceci zwracają uwagę, kiedy patrzą na kobiety? Czy są cechy bardziej i mniej istotne? Nie od dziś wiadomo, że na początku znajomości oceniamy innych głównie ze względu na wygląd. Portal Twoo.com przeprowadził ogólnoeuropejski sondaż dotyczący najważniejszych cech fizycznych przy ocenie płci przeciwnej. Wiele danych naprawdę zaskakuje!

Co jakiś czas media obiega informacja, że mężczyźni preferują brunetki. Tymczasem psycholodzy społeczni od lat nie używają zdjęć blondynek w badaniach dotyczących atrakcyjności fizycznej, ponieważ z obliczeń wynika, że takie panie mają „niesprawiedliwą przewagę”. Badania prowadzone przez portal Twoo.com potwierdzają, że mężczyźni woleliby umówić się z kobietą z jasnymi włosami. Na szczęście przewaga blondynek nad brunetkami wynosi tylko 3 procent.

Czego jeszcze dowiadujemy się z sondażu? Mężczyźni zdecydowanie preferują kobiety o zaokrąglonych kształtach, takich jak Kim Kardashian. Taki typ przypadł do gustu aż 27 procentom badanych. Z kolei tylko 2 procent szuka kobiety o ciele supermodelki.

d3wmdla

Co ciekawe, większość badanych uważa, że ładna twarz jest ważniejsza niż zadbane ciało. Ankietowani zwracali szczególną uwagę na ładne oczy (22 procent) i uroczy uśmiech (20 procent).

Tylko 8 procent facetów stwierdziło, że ładna pupa to najważniejszy czynnik decydujący o tym, czy umówią się z kobietą. 7 procent panów uważa, że kobieta powinna mieć przede wszystkim piękne piersi.

A jak panie oceniały wygląd facetów? Bardzo podobnie. 25 procent zwracało uwagę na ładne oczy, 22 na miły uśmiech, a tylko 2 procent marzyło o mężczyźnie z „sześciopakiem” na brzuchu.

Psycholog dr Simon Moore z London Metropolitan University tłumaczy te zaskakujące wyniki badań. - To społeczeństwo ukształtowało podział na brunetki i blondynki. Dużo więcej jasnowłosych kobiet pojawia się w telewizji i na ekranach kin. To dlatego często uważamy je za bardziej atrakcyjne. Psychologiczne badania od dawna potwierdzają, że im częściej coś widzimy, tym bardziej to lubimy.

d3wmdla

Dlaczego faceci wolą kobiety w typie Kim Kardashian bardziej niż Kate Moss? – Cóż, po prostu większość ludzi to realiści – tłumaczy psycholog. – Mężczyźni wiedzą, że utrzymywanie szczupłej figury to część pracy modelki, więc przeciętna kobieta raczej nie osiągnie takiego wyglądu. Poza tym faceci podświadomie szukają pań z szerokimi biodrami i wąską talią, co świadczy o płodności.

Fakt, że zwracamy uwagę na oczy i uśmiech, też nie dziwi psychologa. – To prawda, że oczy są zwierciadłem duszy – komentuje dr Moore. – Nauczyliśmy się, że z twarzy można wyczytać, czy ktoś jest wesołą osobą. Chcemy wiązać się z radosnymi ludźmi, ponieważ pragniemy wsparcia, a ciężko go oczekiwać od kogoś, kto jest wiecznie zestresowany.

(sr/kg)

d3wmdla
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wmdla
d3wmdla