Mezoterapia osoczem - jak wygląda zabieg i dla kogo jest polecany?
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nie jest nowym zabiegiem medycyny estetycznej, bowiem w chirurgii stosowany jest już od ponad trzech dekad. Dziś sięgają po niego głównie kobiety chcące zachować swoje piękno i młodość na dłużej.
23.06.2018 | aktual.: 15.07.2018 14:50
Czym jest osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe jest preparatem powstałym w wyniku przetworzenia krwi, w tym wypadku pacjenta tak, aby znajdowało się w nim jak największe stężenie płytek krwi. Są one bogate w czynniki wzrostu, stymulujące skórę do odnowy i regeneracji.
Osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w przypadku urazów stawów, kości, chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz w stanach zapalnych kości.
Mezoterapia osoczem - efekty
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem rewitalizującym i pobudzającym skórę. Myli się ten, kto oczekuje od niej efektu liftingu. Mezoterapia nie naciąga skóry, nie powoduje też natychmiastowego efektu sprężystości. Jej celem jest naprawa uszkodzonych tkanek poprzez aplikowanie osocza pobranego z krwi klientki.
Jak wygląda zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym?
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem wykorzystującym krew osoby, która się na niego decyduje. Pierwszym etapem jest więc pobranie krwi do probówki i odwirowanie. Kolejny to oddzielenie osocza i płytek krwi, które wykorzystane będą podczas mezoterapii.
Kolejnym krokiem jest ostrzykiwanie skóry. Ważne jest, aby ostrzykiwanie było robione stosunkowo szybko, ponieważ osocze w krótkim czasie może zmienić swoje właściwości, a dokładniej, przestać być aktywne. W efekcie zabieg mezoterapii osoczem nie przyniesie zamierzonych skutków. Każdy zastrzyk działa aktywizująco na skórę, pobudzając ją tym samym do regeneracji.
Mezoterapia osoczem - bezpieczna odnowa
Mezoterapia jest nie tylko efektowanym zabiegiem, ale przede wszystkim bezpiecznym. Wynika to z faktu bazowania na krwi klienta, przez co nie ma ryzyka wystąpienia reakcji immunologicznych. Wiele osób określa mezoterapię osoczem za najbardziej naturalną metodę regeneracji, nie powodującą skutków ubocznych, w tym alergii.
Mezoterapia osoczem na twarz i ciało
Osocze bogatopłytkowe stosuje się głównie na twarz oraz szyję. Nie są to jednak jedyne miejsca, na które mezoterapia może mieć pozytywny wpływ. Wykorzystuje się ją bowiem jako profilaktykę łysienia poprzez ostrzykiwanie skóry głowy. Coraz częściej stosowana jest także na dekolcie oraz na dłoniach. Wiele osób decyduje się także na* mezoterapię osoczem okolic intymnych*. Mezoterapia nie jest bolesnym zabiegiem z uwagi na stosowanie miejscowego znieczulenia w postaci kremów. Czas zabiegu zależy od partii ciała, waha się zwykle od pół godziny do godziny.
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym - dla kogo jest polecana?
Mezoterapia to zabieg uwielbiany wręcz przez osoby powyżej 60. roku życia, ale i nie tylko. Coraz chętniej sięgają po niego kobiety, które urodziły dziecko i mają problem z wiotką skórą. Często wykorzystywana jest także w leczeniu blizn, w tym potrądzikowych, jak również rozstępów wynikających z gwałtownego wzrostu bądź spadku wagi. Mezoterapia osoczem polecana jest także osobom ze skórą po poparzeniach słonecznych. Należy przy tym pamiętać, że niektóre defekty skóry mogą wymagać większej ilości zabiegów, aby uzyskać zadowalający efekt.