GwiazdyMichael Fassbender w czarnej komedii

Michael Fassbender w czarnej komedii

Michael Fassbender w czarnej komedii
Źródło zdjęć: © AFP
07.03.2014 11:13, aktualizacja: 07.03.2014 13:17

Już niedługo będziemy mogli podziwiać Michaela Fassbendera w pełnej absurdalnego i czarnego humoru komedii "Frank", inspirowanej postacią stworzoną przez komika Chrisa Sieveya (1955 - 2010).

Już niedługo będziemy mogli podziwiać Michaela Fassbendera w pełnej absurdalnego i czarnego humoru komedii "Frank", inspirowanej postacią stworzoną przez komika Chrisa Sieveya (1955 - 2010). Franka Sidebottoma, marzącego o karierze w muzycznym show-biznesie mieszkańca wioski z okolic Manchesteru, publiczność poznała w połowie lat 80. minionego wieku.

Franka wyróżniała duża głowa (Sievey zbudował ją pierwotnie z papier-mâché, później wykorzystał do tego sztuczne tworzywo) oraz garnitury w stylu lat 50. Chociaż miał mieć około 35 lat, ciągle mieszkał z matką.

Publiczność kinowa pozna Franka (Fassbender) z perspektywy młodego aspirującego muzyka (Domhnall Gleeson). W filmie nie zabraknie także innych marzycieli i ekscentryków - grają ich m.in. Scoot McNairy i Maggie Gyllenhaal. Za kamerą stanął Lenny Abrahamson. Autorami scenariusza są Jon Ronson i Peter Straughan.

Światowa premiera 'Franka" odbyła się na festiwalu Sundance. Wiosną film ma dotrzeć do brytyjskich kin. W Polsce Fassbendera będziemy mogli wkrótce oglądać w superprodukcji "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie. Jako Franka aktora możemy zobaczyć w zwiastunie, który opublikowano na YouTube .

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:Megafon.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także