Blisko ludziMieszkał z nimi 12 lat. Chcieli go uśpić, bo wyjeżdżali na urlop

Mieszkał z nimi 12 lat. Chcieli go uśpić, bo wyjeżdżali na urlop

Mieszkał z nimi 12 lat. Chcieli go uśpić, bo wyjeżdżali na urlop
Źródło zdjęć: © Agencja Gazeta | Dawid Chalimoniuk
Helena Łygas
14.07.2019 16:21, aktualizacja: 14.07.2019 16:51

W weekend do kliniki weterynaryjnej w Trójmieście został przywieziony pies. Właściciele podejrzewali, że trzeba będzie go uśpić. Lekarzowi weterynarii Przemysławowi Łuczakowi udało się jednak odratować psa. Zazwyczaj w takich sytuacjach ludzie się cieszą. Nie tym razem.

Weterynarz szybko zrozumiał, że rokujący stan zdrowia psa nie jest dla właścicieli dobrą wiadomością. Okazało się, że jadą na wakacje i myśleli, że "rozwiążą problem" z opieką nad psem jednorazowo.

"Pies był z nimi przez 12 lat. Czujecie to? Tyle czasu życia obok żywego stworzenia, to bezgraniczne zaufanie, to bezwarunkowe uczucie, zgaszone jak niedopałek papierosa. Nie chcesz spoglądać im w oczy, wychodzisz. Ciężko znoszę takie sytuacje. Dostaję zielone światło od góry, że mogę przejąć psa na lecznicę. Oddech ulgi. Kilka podpisów. Zabieram psa bez słowa. Wspaniali ludzie, dobroczyńcy. Mógł przecież przywiązać w lesie, utopić w jeziorze. Tak nie robią wspaniali ludzie. Eutanazja – godna dobra, śmierć, co nie? Na sezon wakacyjny do każdego uśpienia krem do opalania gratis" – można przeczytać na Facebooku Trójmiejskiej Kliniki Weterynaryjnej.

Pracownicy ośrodka zaznaczają, że usypianie czworonogów na życzenie to niestety wcale nie taka rzadka zachcianka.

Lekarz, który przyjmował psa, postarał się o przyjęcie go do lecznicy dla zwierząt. Jak można wywnioskować z postu, właściciele zrzekli się opieki nad zwierzęciem. Weterynarz nadał mu imię Logan.

"Na zdjęciu Logan. Od wczoraj ze swoim nowym imieniem zaczął nowe życie, zapewne lepsze. Logan – bo chciałem by był jak Wolverine z X-menów. Ze szkieletem z adamentium. Niezniszczalny" – zakończył poruszający wpis opatrzony zdjęciem porzuconego psa ze swoim zbawcą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (341)
Zobacz także