Blisko ludzi"Moja córka chce poznać tatę. Problem w tym, że ją okłamałam"

"Moja córka chce poznać tatę. Problem w tym, że ją okłamałam"

"Moja córka chce poznać tatę. Problem w tym, że ją okłamałam"
Źródło zdjęć: © 123RF
Przemysław Bociąga

19.09.2018 15:01, aktual.: 19.09.2018 20:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matka nastolatki zastanawia się, jak powiedzieć córce o tym, kim jest jej ojciec, i ile prawdy przed nią w dalszym ciągu ukrywać. Wcześniej bowiem okłamała ją m.in. co do intencji ojca, kiedy ich zostawiał.

"Moja córka bardzo chciałaby poznać swojego tatę" – opowiada swoją historię użytkowniczka forum WP Kafeteria. "Kiedy była dzieckiem, powiedziałam jej, że ojciec postanowił nas zostawić, a teraz jest nastolatką i temat powraca". Wyjaśnia jednak, że to, co powiedziała córce, było nieprawdą – ojciec dziewczynki odszedł od jej matki, zanim którekolwiek z nich wiedziało o ciąży. Teraz, kiedy kilkanaście lat później ojca udało się wreszcie odnaleźć, wcale nie ma on ochoty na powrót do rodziny, o której jeszcze przed chwilą nie wiedział. "Czy w takiej sytuacji istnieje rozsądne wyjście?" – pyta kobieta. Pytanie poparły użytkowniczki o podobnych historiach.

Pytani o zdanie internauci stawiają na prawdę. "Musisz powiedzieć córce prawdę, bo inaczej wyjdzie ona w innych okolicznościach na jaw i kopnie cię w tyłek. Córka może mieć do ciebie pretensje, że odebrałaś jej ojca, bo być może chciałby nim jednak być. Ostrzegłabym też córkę, że być może ojciec nie będzie się chciał z nią zobaczyć, żeby nie oczekiwała zbyt wiele. Niestety, musisz wziąć na klatę skutki swoich decyzji".

Inny gość forum pisze: "Ja bym dała córce namiary na kolesia, czy to FB, czy adres, powiedziała, by napisała wiadomość/list. Uprzedziła jednak dziecko, ze jej plemnikodawca nie kwapi się do tej znajomości".

Kobieta zdaje sobie jednak sprawę, czemu daje upust w kolejnej wypowiedzi, że wcześniejsze oszukanie dziecka może odbić na niej. Rozważa brnięcie w kłamstwo: powiedziała też, że ojciec mieszka za granicą (choć tak naprawdę mieszka w tym samym mieście), ukrywa jego personalia. Wie, że mężczyzna ma pretensje: o tym, że ma potomstwo, dowiedział się późno i zdaje sobie sprawę, że dziś nie jest już w stanie nawiązać rodzicielskich relacji z córką.

Czy jest historia lub rada, którą chciałbyś podzielić się z użytkowniczką forum? Podyskutujmy. Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także