Mówili jej, że nos ją oszpeca. "Czyni twarz niepowtarzalną"

Chociaż wygląd nie definiuje człowieka, Cherice Symes, przez długi czas zmagała się z kompleksami na temat swojej aparycji. Wiele osób powtarzało jej, że przez to, jaki ma nos, jest nieatrakcyjna. Kobieta postanowiła im odpowiedzieć.

Zarzucali jej, że ma brzydki nos
Zarzucali jej, że ma brzydki nos
Źródło zdjęć: © TikTok

14.11.2022 | aktual.: 14.11.2022 15:52

Ostatnimi czasy bardzo popularnym trendem w mediach społecznościowych stało się pokazywanie części, która sprawia, że twarz danej osoby nie jest tak ładna, jak mogłaby być. U niektórych to są oczy, u innych usta, a jeszcze u innych - nos.

Zarzucają jej, że ma brzydki nos

Tak było w przypadku Cherice Symes. TikTokerka postanowiła podzielić się ze swoimi obserwatorami filmem, w którym pokazuje co "rujnuje" jej twarz. Zaczęła od pokazania się z zasłoniętym nosem. "Zakryj tę część, która rujnuje twoją twarz" - podpisała. Po chwili odsłoniła nos i napisała: "Albo... zakryj tę część, która czyni twoją twarz niepowtarzalną".

Cherice przyznała, że mimo, iż wielu osobom jej nos się nie podoba, ona go lubi. Wcale nie uważa, że jest zbyt duży. "Nie dajmy sobą pomiatać, kocham was wszystkich" - napisała. W komentarzach pod filmem pojawiło się wiele wspierających komentarzy. "Bądź dumna, nos czyni cię wyjątkową", "jesteś wyjątkowa i piękna", "nie daj się hejterom" - pisali.

Czy Polki czują się atrakcyjne?

Cherice Symes mimo uwag hejterów, czuje się atrakcyjna. Czy Polki także potrafią docenić siebie? Jak wynika z badań przeprowadzonych w czerwcu tego roku przez UCE RESEARCH i platformę ePsychlodzy.pl na reprezentatywnej próbie 1010 kobiet w wieku 18-80 lat, 75,4 proc. Polek uważa, że są atrakcyjne. 14,1 proc. nie docenia siebie, a 10,5 proc. nie potrafi ocenić.

- Zadano ogólne pytanie. Można więc uznać, że respondentki spojrzały na siebie całościowo, przez pryzmat różnych cech. Dlatego zdecydowana większość zadeklarowała wysoką samoocenę. Gdy atrakcyjność jest zawężana do wyglądu fizycznego, wówczas rezultaty badań sygnalizują poważny problem z samoakceptacją. Na całym świecie kobiety, w różnym stopniu, są poddawane tzw. terrorowi urody. Polskie nastolatki są w ścisłej czołówce najbardziej niezadowolonych ze swojego ciała. Z moich badań wynika, że nastoletnie dziewczęta najwięcej nieuzasadnionej krytyki i przemocy doświadczają ze względu na wygląd - wyjaśniła wówczas prof. UAM dr hab. Iwona Chmura-Rutkowska z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)