Blisko ludziMusiała użyć wagi przemysłowej, aby się zważyć. Schudła ponad 150 kilogramów

Musiała użyć wagi przemysłowej, aby się zważyć. Schudła ponad 150 kilogramów

Brittany Neff schudła ponad 152 kilogramy
Brittany Neff schudła ponad 152 kilogramy
Źródło zdjęć: © Instagram | Brittany Neff
24.03.2022 14:58, aktualizacja: 24.03.2022 15:49

Brittany wspomina, że już w liceum miała spore problemy z nadwagą. Latami miała niezdrową relację z jedzeniem. Dopiero kiedy jej waga zaczęła zagrażać życiu, zdała sobie sprawę, że ma poważny problem. Dziś na Instagramie opowiada, jak wygrała tę walkę.

Brittany Neff wspomina rok 2016, kiedy zdała sobie sprawę z tego, że jej nadwaga zaczyna utrudniać normalne funkcjonowanie. Po licealnym zjeździe do kobiety odezwał się dawny znajomy, która obecnie jest trenerem personalnym i zaoferowała swą pomoc w zrzuceniu przez Birttany zbędnych kilogramów. Neff postanowiła spróbować - nie sądziła, że to zmieni jej życie.

Moment ważenia wstrząsnął Brittany

Aby wystartować z programem odchudzania, kobieta musiała zacząć od zważenia się. Tamten moment zapadnie jej w pamięci na długo. Brittany nie mogła zważyć się w standardowy sposób. Musiała skorzystać z wagi przemysłowej, która wskazała, że Neff waży 514 funtów, czyli ponad 233 kilogramy! Wtedy właśnie uświadomiła sobie, że dopuściła się poważnego zaniedbania własnego zdrowia.

Brittany wiedziała jednak, że aby czuć się dobrze, zmiany musi wprowadzać stopniowo. Zaczęła więc od zmiany jadłospisu, w którym pojawiło się więcej warzyw oraz źródeł chudego białka. Tak rozpoczęła się dwuletnia przemiana kobiety.

Po zmianie diety przyszedł czas na treningi

Neff po tym, jak opanowała podstawy zmiany metody żywieniowej, co odbyło się w konsultacji ze specjalistą, przeszła do wdrażania w codzienny harmonogram prostych ćwiczeń. Zaczęła od krótkich spacerów, które stopniowo wydłużała. Później ruszyła na siłownię, gdzie rozpoczęła przygodę z treningami cardio. Kilka miesięcy później doszły grupowe zajęcia fitness. Obecnie ulubionym rodzajem aktywności fizycznej Brittany są zajęcia boot camp, które stanowią spore wyzwanie, które jednak ma przynieść pożądane efekty. W trakcie utraty nadwagi, kobieta musiała zmierzyć się z czymś jeszcze - ważącą prawie 6 kilogramów nadprogramową skórą.

Przez rok szukała odpowiedniego specjalisty

Kiedy natrafiła na chirurga, nie posiadała się z radości. Po czterech konsultacjach dokładnie wiedziała, w jaki sposób przebiegnie zabieg usuwania nadprogramowej skóry. Operacja trwała aż 13,5 godziny, ale zakończyła się sukcesem. Przez 23 miesiące Brittany schudła w sumie ponad 152 kilogramy.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także