Blisko ludziPrzez tydzień wykonywała treningi znanej wokalistki. "Teraz jeszcze bardziej ją podziwiam"

Przez tydzień wykonywała treningi znanej wokalistki. "Teraz jeszcze bardziej ją podziwiam"

Dziennikarka postanowiła przetestować treningi Duy Lipy
Dziennikarka postanowiła przetestować treningi Duy Lipy
Źródło zdjęć: © Instagram | Alexa Pipia, Dua Lipa

16.03.2022 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Redaktorka jednego z popularnych portali o zdrowym trybie życia postanowiła przetestować okrzyczane treningi Duy Lipy. Formą amerykańskiej piosenkarki zachwycają się kobiety z całego świata. Czy jej ćwiczeniom można podołać bez większych problemów?

Nie jest tajemnicą, że większość wokalistek, aby bez problemu tańczyć i śpiewać na scenie, regularnie ćwiczy pod okiem wybranego trenera personalnego. Popularna popowa piosenkarka, Dua Lipa, również spędza dużo czasu na dbaniu o sylwetkę. Czy jej treningi nadają się dla każdego?

Alexa podjęła się ćwiczeniowego wyzwania. Oto co znalazło się w jej harmonogramie

Po dokładnym przeanalizowaniu wrzucanych przez gwiazdę postów na Instagram redaktorka dowiedziała się, że wokalistka ćwiczy codziennie, wybierając na przemian różne aktywności. Dua Lipa uwielbia boks, pilates, jogę, HIIT oraz prywatne sesje z instruktorką. Dodatkowo skontaktowała się z samą trenerką piosenkarki, Sorą Connor.

"Zawsze pracujemy nad całym ciałem. Czasami trening jest bardziej skoncentrowany na rdzeniu, innym razem to pośladki. Głównym celem jest praca nad mięśniami, aby stały się mocne i jędrne, ale skupiamy się również na stworzeniu długiej, szczupłej linii" - tłumaczyła Connor dla Alexy.

Tym sposobem redaktorka spędziła jeden dzień na treningu z instruktorką, po czym przez kolejnych sześć dni wypróbowała jogę, pilates, boks oraz 15-minutowe sesje HIIT.

Tydzień później dziennikarka wyciągnęła kilka wniosków

Alexa przyznała, że zwykle była przyzwyczajona do ćwiczeń wykonywanych w szybkim tempie. Dlatego też sesje treningowe, gdzie poszczególne ruchy wymagały zwolnienia i precyzji były dla niej nowością. Bardzo zaskoczył ją fakt, że nawet przy wolniejszym tempie, poszczególne ćwiczenia wcale nie są prostsze i również wymagają ogromnego wysiłku.

"Moje mięśnie drżały i czułam ból po każdym z tych treningów. Zdecydowanie pracowałam na mięśniach, których nigdy wcześniej nie zaangażowałam do pracy" - przyznała Alexa w artykule dla "Women's Health".

Kolejną sprawą, która poruszyła dziennikarkę, były poranne sesje treningowe, składające się z ćwiczeń o wysokiej intensywności, które wykonujemy przez przerwy. Taka sesja okazała się świetna do wykonywania rano, aby dostarczyć organizmowi endorfin już na sam początek dnia. Alexa przyznała, że dzięki temu czuła się bardziej zmotywowana do działania.

Na sam koniec młoda redaktorka przyznała, że w trakcie tygodnia z ćwiczeniami wokalistki będzie się skupiać wyłącznie na mięśniach brzucha. Treningi Duy Lipy to jednak coś więcej - tu pracuje całe ciało!

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także