Blisko ludziMuzeum Auschwitz przypomina zmarłe ofiary obozu. Jedną z nich jest Ewa Herman

Muzeum Auschwitz przypomina zmarłe ofiary obozu. Jedną z nich jest Ewa Herman

Muzeum Auschwitz przypomina za pomocą postów na Twitterze zmarłe ofiary - więźniów i więźniarki obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Jedną z nich jest Polka Ewa Herman, która zginęła 1 lutego 1944 roku w wieku 48 lat.

Ewa Herman miała 48 lat
Ewa Herman miała 48 lat
Źródło zdjęć: © Twitter | @MuzeumAuschwitz

01.02.2022 | aktual.: 01.02.2022 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niemieckim nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau, nazywanym "fabryką śmierci" ginęły dzieci, kobiety oraz mężczyźni. Łącznie ponad 1,3 mln osób, które przeszły prawdziwy koszmar i piekło na ziemi. Wśród nich Polacy, Żydzi, Romowie i Rosjanie. Ofiary, o których Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, znajdujące się w Oświęcimiu, przypomina w akcji upamiętniającej, stworzonej na profilu na Twitterze.

Ewa Herman miała 48 lat

Jedną z więźniarek obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau była Polka Ewa Herman, której zdjęcia pojawiły się właśnie w poście na profilu Muzeum na Twitterze.

"Polka Ewa Herman. Urodziła się w Masłomęczu. Zginęła w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz 1 lutego 1944 r. Miała 48 lat" - czytamy.

Post upamiętniający Ewę Herman, tak jak i w przypadku również innych, poruszył internautów. Już same zdjęcia kobiety z obozu, należące do Muzeum Auschwitz, pokazują, jak okrutnie była tam traktowana. Nikt nie przejdzie obok nich obojętnie.

Betje van Delft nie miała nawet roku

Inną, jedną z najmłodszych ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu, była niespełna roczna Betje van Delft. Jej zdjęcie również pojawiło się w poście opublikowanym na Twitterze Muzeum Auschwitz-Birkenau.

"1 lutego 1942. W Sappemeer urodziła się holenderska Żydówka Betje van Delft. Do Auschwitz dotarła 10 grudnia 1942 r. w transporcie 927 Żydów deportowanych z okupowanej Holandii. Została zamordowana w komorze gazowej po selekcji" - możemy przeczytać w tweecie.

Tragiczna historia dziewczynki łamie internautom serca. "Nie zdmuchnęła nawet pierwszej świeczki na torcie urodzinowym" - piszą w komentarzach. Takich jest jednak znacznie więcej. Oświęcimskie muzeum upamiętnia je w swoich kolejnych wpisach.

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić jak działają, zgłoszenia zbierane są TUTAJ do 10.02.2022 r.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (126)