Na jej widok powiedział: "To będzie matka mojego dziecka". Ich syna zna cała Polska

Na jej widok powiedział: "To będzie matka mojego dziecka". Ich syna zna cała Polska

Barbara Sobotta i Jan Nowicki z synem Łukaszem w marcu 1974 roku
Barbara Sobotta i Jan Nowicki z synem Łukaszem w marcu 1974 roku
Źródło zdjęć: © PAP | Andrzej Piotrowski
05.12.2022 10:57, aktualizacja: 05.12.2022 11:41

Barbara Sobotta była wtedy jedną z najlepszych polskich lekkoatletek, a Jan Nowicki początkującym aktorem. Choć nigdy nie wzięli ślubu i rozstali się po kilku latach, w 1973 roku powitali na świecie dziecko. Łukasz Nowicki poszedł w ślady ojca.

Mogła zostać 16-letnią olimpijką, ale jej trener uznał, że choć młoda biegaczka jest fizycznie gotowa, to powinna jednak zaczekać do kolejnych igrzysk. Wystąpiła w Melbourne, później w Rzymie i Tokio. Większe sukcesy odnosiła jednak na mistrzostwach Polski i Europy. Barbara Sobotta była bez wątpienia jedną z najlepszych lekkoatletek swoich czasów.

Miss Sportu z wunderteamu

Czołowa zawodniczka słynnego "wunderteamu", czyli utytułowanej reprezentacji lekkoatletycznej w latach 1956-1966, całe swoje życie związała ze sportem. 27 razy poprawiała rekordy Polski, a szczęścia w miłości także szukała na stadionach. Była żoną tyczkarza Zbigniewa Janiszewskiego i skoczka wzwyż Piotra Sobotty. Także olimpijczyków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Słynęła nie tylko z osiągnięć na bieżni, ale i spektakularnej urody. Media podkreślały jej piękno, a na zawodach w Szwecji przyznano jej nawet tytuł "Miss Sportu". Lata później zrobiła również wrażenie na aktorze Janie Nowickim. - To będzie matka mojego dziecka - miał powiedzieć, gdy zobaczył ją na basenie.

- Z wody wyszła kształtna, duża kobieta. Ten miód zachodzącego słońca na jej pięknym ciele, niemłodym już... To była Barbara. Od razu zapomniałem o dziewczynie, która czekała na mnie w pokoju... - przypomniał w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

W tym związku to ona była gwiazdą

Sobotta i Nowicki poznali się w 1970 roku. Ona była jedną z największych gwiazd sportu, a on dopiero początkującym artystą. W nieformalnym związku pozostawali przez kilka lat, choć o tym okresie niewiele wiadomo. Owocem tej relacji jest syn pary - urodzony w 1973 roku aktor i prezenter Łukasz Nowicki.

- Rodzice żyli ze sobą ze cztery, pięć lat, burzliwie zapewne. Szczegółów nie znam, bo nie chciałem. (...) Pamiętam, że zawsze byliśmy z mamą sami, więc musieli się rozstać, jak byłem bardzo mały - wyznał w rozmowie z "Magazynem Bieganie".

Jan doczekał się jeszcze córki z Ireną Paszyn. Przez 30 lat był w związku z węgierską reżyserką Mártą Mészáros. W 2009 roku poślubił Małgorzatę Potocką, z którą rozwiódł się po sześciu latach. Od 2017 roku jest mężem Anny Kondratowicz. Barbara miała nie związać się już z żadnym mężczyzną. Zmarła w Krakowie w 2000 roku.

- Mama w jakimś sensie swoje życie poświęciła mnie - wyznał jej syn w rozmowie z "Twoim Stylem".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także