GwiazdyNie było jej w życiu łatwo. Andie MacDowell opowiedziała o poważnej chorobie swojej matki

Nie było jej w życiu łatwo. Andie MacDowell opowiedziała o poważnej chorobie swojej matki

Andie MacDowell opowiedziała o życiu z chorą matką
Andie MacDowell opowiedziała o życiu z chorą matką
Źródło zdjęć: © Getty Images | Arnold JEROCKI
04.11.2021 08:01

Andie MacDowell w nowym serialu "Sprzątaczka" wciela się w postać kobiety cierpiącej na chorobę afektywną dwubiegunową. To sprawiło, że gwiazda Hollywood postanowiła otworzyć się na temat własnych doświadczeń. Jak się okazuje, przez całe życie musiała mierzyć się z chorobą psychiczną swojej matki.

Serial "Sprzątaczka" to nowa produkcja Netflixa, w której główne role zagrały matka i córka – Andie MacDowell oraz Margaret Qualley. Gwiazda Hollywood przyznała, że to właśnie dzięki starszej córce dostała angaż w serialu. Qualley stwierdziła, że jej sławna matka będzie idealnie nadawać się do roli Pauli, cierpiącej na niezdiagnozowaną chorobę afektywną dwubiegunową, ponieważ wiedziała wszystko o jej trudnych osobistych przeżyciach. 

Gwiazda Hollywood opowiedziała o życiu z chorą psychicznie matką 

W wywiadzie udzielonym "USA Today" Andie MacDowell postanowiła powiedzieć prawdę na temat swojego trudnego życia. Aktorka wyznała, że jej matce zdiagnozowana została schizofrenia niedługo po tym, jak urodziła dziecko. Opowiedziała o trudnym dzieciństwie i skomplikowanej relacji ze swoją matką, która nie tylko mierzyła się z chorobą psychiczną, ale również alkoholizmem. 

"Nie było takiego momentu, żebym znała moją matkę jako zdrową kobietę. Ona zawsze cierpiała, więc ja też żyłam w cierpieniu przez całe swoje życie. Doskonale rozumiem złożoność takiej złamanej osoby, osoby, którą kochasz niezależnie od tego, jak trudna jest. Dlatego to była rola idealna dla mnie" – wyznała MacDowell w "USA Today". 

Dostała angaż dzięki córce 

Gwiazda "Sprzątaczki" Margaret Qualley zdając sobie z tego sprawę, poleciła twórcom produkcji właśnie swoją matkę jako osobę idealnie pasującą do roli Pauli, czyli matki głównej bohaterki. 

"Wiedziała, że mam osobiste doświadczenia z chorobą psychiczną, ponieważ mojej matce zdiagnozowano schizofrenię zaraz po moim urodzeniu. Wtedy nie było żadnego systemu wsparcia. Choroba psychiczna była wstydliwą kwestią. Dorastałam w tym szalonym środowisku i Margaret o tym wiedziała. Dlatego stwierdziła, że mogę to zrobić, że jestem idealna do tej roli" – powiedziała Andie MacDowell na łamach amerykańskiego magazynu. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także