ycipk-34mpwd

Nie chcą mieć dzieci przez kryzys klimatyczny. Coraz więcej gwiazd dołącza

Globalny ruch o nazwie BirthStrike, czyli protest przeciwko rodzeniu dzieci. Kobiety zdecydowały się na takich krok, po tym jak w 2018 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała, że mamy jeszcze tylko 11 lat na to, aby zapobiec katastrofie klimatycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest BirthStrike
Protest BirthStrike (Instagram.com)
ycipk-34mpwd

Coraz więcej kobiet dołącza do BirthStrike. Nie chcą rodzić dzieci dopóki sytuacja klimatyczna nie poprawi się. 33-letnia piosenkarka Blythe Pepino, założycielka stowarzyszenia powiedziała, że nie wszyscy ludzie zrezygnują z posiadania dzieci i to zażegna kryzys. – Takie przekonanie byłoby zupełnie głupie. Mamy nadzieję pobudzić wolę polityczną poprzez upublicznienie naszych decyzji - wytłumaczyła.

Zobacz także: Brutalny sposób zwrócenia uwagi. 125 kobiet przyjęło tabletkę poronną

ycipk-34mpwd

Ostatnio do grona kobiet dołączyła piosenkarka Miley Cyrus, która w rozmowie z amerykańskim "Elle" wytłumaczyła swoją decyzję.

– Oczekuje się od nas, że będziemy zaludniać naszą planetę. A jeśli to nie jest częścią naszego planu albo życiowego celu, w ludziach jest tyle osądzania i gniewu, że próbują zmienić prawo, aby to na nas wymusić - nawet jeśli zajdziesz w ciążę w wyniku przemocy - powiedziała artystka.

– Natura jest kobietą. Kiedy jest wściekła, lepiej z nią nie zadzierać. Myślę, że właśnie tak teraz czują się kobiety. Ziemia jest wściekła. Robimy jej to samo, co robimy kobietom. Wciąż jej coś zabieramy i oczekujemy, że będzie dalej owocować. A ona jest wycieńczona. Nie jest w stanie dawać owoców. Nasza planeta staje się gów... na i nie zamierzam dawać czegoś takiego mojemu dziecku. Dopóki nie będę mieć pewności, że moje dziecko będzie żyło na Ziemi, gdzie w wodzie pływają ryby, nie powołam na ten świat nowej istoty, która będzie musiała się z tym mierzyć - dodała.

ycipk-34mpwd

Zobacz także: Hartwich o strajku nauczycieli. "Życzę im wytrwałości"

Brytyjska organizacja Population Matters przyznała, że Ziemia nie jest w stanie sobie poradzić z przeludnieniem, a sytuacja będzie się tylko pogarszać. "Każda dodatkowa osoba powoduje wzrost emisji dwutlenku węgla w większym stopniu, co zwiększa liczbę ofiar zmian klimatycznych".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-34mpwd
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-34mpwd

ycipk-34mpwd
ycipk-34mpwd