Nie doczekali się dzieci. Po latach wyznała, co za tym stało

 Hanna Gucwińska zmarła w wieku 91 lat
Hanna Gucwińska zmarła w wieku 91 lat
Źródło zdjęć: © AKPA

13.11.2023 10:17, aktual.: 13.11.2023 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niedzielę wieczorem prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, poinformował o śmierci Hanny Gucwińskiej. Przez wiele lat ze swoim mężem prowadziła wrocławskie zoo, które rozsławiła na całą Polskę. Nie każdy jednak wie, jak wyglądało jej życie prywatne.

Hanna Gucwińska zmarła w wieku 91 lat. Zrobiło się głośno za sprawą programu "Z kamerą wśród zwierząt", który przez 31 lat prowadziła wspólnie z mężem. Para całkowicie też poświęciła się pracy we wrocławskim zoo. Co jednak z ich życiem rodzinnym? Byli w tej kwestii bardzo zgodni.

Hanna Gucwińska poświeciła życie zwierzętom

Hanna i Antoni Gucwińscy spędzili ze sobą blisko 59 lat. Związek przerwała jego śmierć w 2021 roku. Para nigdy nie ukrywała, że jest ze sobą blisko. Spędzali ze sobą czas nie tylko w domu, ale również w pracy.

Małżeństwo w pełni poświęciło się zwierzętom. Kiedy w 1966 roku Antoni został dyrektorem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu, Hanna nie tylko go w tym wspierała, ale również pomagała w pracy, spełniając się na stanowisku głównego specjalisty ds. hodowlanych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"W małżeństwach, które razem pracują, tak jak my, mąż i żona stają się przede wszystkim partnerami, przyjaciółmi" - powiedział niegdyś Antoni Gucwiński.

Szerszej publiczności dali się jednak poznać przede wszystkim dzięki programowi "Z kamerą śród zwierząt", który był emitowany w TVP w latach 1971-2002. Para nigdy nie doczekała się dzieci.

"Los sprawił, że nie poznałam smaku macierzyństwa. Kiedy jednak patrzyłam na naszych pupili, wydawało mi się, że wiem, jakie to uczucie być matką" - powiedziała w jednym z wywiadów Gucwińska.
Antoni Gucwiński z żoną
Antoni Gucwiński z żoną© AKPA

Hanna Gucwińska szczerze o swoim małżeństwie

Małżeństwo Gucwińskich to idealny przykład tego, jak można się wspierać nie tylko w dobrych, ale i w złych chwilach, a tych w ostatnich latach nie brakowało. Nie jest bowiem tajemnicą, że Antoni Gucwiński został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami, a dokładnie niedźwiedziem Mago, który był mieszkańcem prowadzonego przez niego zoo.

W 2011 roku sąd uznał męża Gucwińskiej za winnego, co odbiło się szerokim echem.

Mimo przeciwności losu mogli zawsze na siebie liczyć. Hanna Gucwińska, żeby walczyć o dobre imię swojego męża, sprzedała nawet rodzinny dom, by móc opłacić prawników. W jednym z wywiadów Antoni wyjawił sekret ich udanego małżeństwa.

"To, że nie mamy tradycyjnego domu, jest doskonałą przeciwwagą dla niebezpieczeństw grożących małżeństwu - rutynowych obowiązków, rutynowemu biegowi życia... Żyliśmy przecież w szalonym tempie, ciągle sądząc, że najpiękniejsze chwile mamy jeszcze przed sobą".

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także