WP

"Nie mogę patrzeć na męża. Nie wiem czy to żal, czy złość"

- Mimo, że bardzo dbam o siebie, dla niego jestem przeźroczysta. Często upokarza mnie w kłótni, potrafi nie odzywać się nawet tydzień lub dwa - żali się jedna z internautek. Jak się okazuje, ten problem nie dotyczy tylko jej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nie mogę patrzeć na męża. Nie wiem czy to żal, czy złość"
(Fotolia)
WP

Na forum Kafeteria jednej z internautek opublikowała rozpaczliwy post, w którym żali się na kontakty z mężem. Jej ukochany po 15 latach małżeństwa stał się oschły i nie ma potrzeby spędzania wspólnie czasu. Autorka zastanawia się, czy istnieją jeszcze szanse na uratowanie płomiennego niegdyś związku.

"Mąż po pracy śpi lub surfuje po internecie. Mimo, że bardzo dbam o siebie, dla niego jestem przeźroczysta. Często upokarza mnie w kłótni, potrafi nie odzywać się nawet tydzień lub dwa"- pisze kobieta i dodaje, że od dawna nie wychodzi ze swoim partnerem na przyjęcia, do kina, czy restauracji. Komunikacja między małżonkami praktycznie nie istnieje - "Nie interesuje go, jak minął mi dzień. Ze wszystkim muszę radzić sobie sama, a po pracy cały dom jest na mojej głowie. Sama czuję, że to już koniec" - podsumowuje.

WP

Wyznanie kobiety wzbudziło poruszenie wśród użytkowników serwisu. "Mam tak samo, nie mogę już patrzeć na męża. Nie wiem czy to żal czy złość" - napisała jedna z internautek. "W moim mężu nigdy nie miałam wsparcia, przy okazji każdego konfliktu, w którym brałam udział, on stawał po tej drugiej stronie. Nigdy mnie nie pocieszał, zawsze twierdził, że porażki to moja wina" - żali się inna. "Mój zaczął być taki po ślubie. Wcześniej niczego nie wymagał, był kochający. Teraz się zmienił, jakby nie chciało mu się już starać" - brzmi kolejny głos w dyskusji.

Internauci natychmiast zaczęli doradzać rozżalonym kobietom. Część twierdzi, że najlepszą metodą na przypomnienie mężowi, że ma żonę jest wzbudzenie zazdrości."Fajny kochanek dobrze by zrobił" - piszą. Inni sugerują, że najważniejsza w takiej sytuacji jest szczera rozmowa z partnerem, jeśli ona nie przyniesie skutku, należy poważnie pomyśleć o rozstaniu.

Największym poparciem cieszy się jednak głos internauty, który napisał: "Porozmawiaj z nim, a jeśli to nie przyniesie efektu zaplanuj sobie ciekawe wyjścia i zacznij fajnie spędzać czas, a możliwe, że mąż odkryje cię na nowo. Zainteresowanie innych zdobywa się aktywnym życiem i stylem bycia" - pisze i dodaje, że najważniejszym jest, by zacząć od zadbania o siebie. Opcja spędzania czasu w przyjemny sposób będzie terapeutyczna i dużo korzystniejsza, niż uczucie trawiącej bezsilności.

Jeśli chcesz porozmawiać z psychologiem, zadzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

WP

Zobacz też: Ofiara gwałtu: "Czuję się, jakby sąd i policja zgwałcili mnie kolejny raz"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP