Trwa ładowanie...
d362w9c

Nie możesz spać przez upał? Wiemy, co zrobić, żeby wreszcie zasnąć

Za dnia łapiesz promienie słońca, a wieczorami niemal umierasz. Mimo szczerych chęci, spanie to ostatnia rzecz, którą podczas upału możesz odhaczyć w grafiku. Co wtedy? Brak snu jest zwiastunem kłopotów, ale kiedy chcesz ich uniknąć, wystarczy, że zastosujesz tych kilka wskazówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie możesz spać przez upał? Wiemy, co zrobić, żeby wreszcie zasnąć
(Pixabay.com)
d362w9c

Noce są coraz cieplejsze, kołdra ląduje na podłodze, a ty myślisz: "Szkoda, że nie da się zdjąć skóry"? Doskonale cię rozumiemy, ale naprawdę łatwo można sobie ulżyć. Jak? Włóż poduszkę do zamrażarki - temperatura głowy w znacznej mierze wpływa na temperaturę ciała, schłodzona poducha trochę ją zbije, a tobie będzie łatwiej odpłynąć w objęciach Morfeusza.

   Pixabay.com
(Pixabay.com)

Pomocne wydaje się też używanie prześcieradła zamiast kołdry - bawełnianego, jeśli śpisz nago, bo w taki sposób kontrolujesz swoją temperaturę. Wcześniej dobrze wziąć jeszcze zimny prysznic. Przed spaniem lepiej natomiast unikać alkoholu, nawet lampka wina jest w stanie pogorszyć sytuację. Podobnie będzie w wypadku jedzenia *ciężkostrawnych potraw *- żeby spalić węglowadany, ciało da ci do wiwatu i niemal pewne, że nie pozwoli ci zasnąć. Jeśli nie o tym marzysz, postaw choćby na sałatkę. A wtedy dobry sen gwarantowany.

d362w9c

Zobacz też: Jak szybko schudnąć? Japonkom wystarczy... ręcznik

d362w9c

Podziel się opinią

Share
d362w9c
d362w9c