Trwa ładowanie...

Nie uprawiasz seksu regularnie? Zobacz, co może ci się przytrafić

Podczas gdy wszyscy mówią o zaletach regularnego seksu, mało kto pamięta o tym, że jego brak może mieć poważne konsekwencje. I to bardzo poważne. O części z nich mogliście nigdy nie słyszeć.

Nie uprawiasz seksu regularnie? Zobacz, co może ci się przytrafićŹródło: Shutterstock.com
d31ovw4
d31ovw4

Seks poprawia nastrój, pozytywnie wpływa na metabolizm, reguluje ciśnienie krwi, a także jest cudownym lekiem na włosy i paznokcie. Co ciekawe, niewiele się mówi o tym, co się dzieje z organizmem, kiedy nie uprawia się go regularnie. Jedno jest pewne - im mniej seksu uprawiamy, tym mniej potrzebuje go nasze ciało. Badania nie pozostawiają wątpliwości - zbyt mała dawka seksu sprawia, że ciało przestaje produkować odpowiednią ilość hormonów, które zwiększyłyby twoje libido. To jednak nie wszystko.

Oto, czego możesz się "nabawić" rezygnując z regularnego seksu.

Przeziębienie i grypa. Seks sprawia, że w organizmie wytwarzane są przeciwciała wzmacniające układ odpornościowy. To one pomagają w walce z alergią, przeziębieniem i grypą.

d31ovw4

Kobiety mogą skarżyć się na zwiększonego bóle brzucha przed okresem. Seks zapewnia odpowiedni poziom testosteronu i estrogenu we krwi. Kiedy kobiety nie uprawiają go regularnie, estrogenów we krwi jest zbyt dużo, co powoduje bolesne skurcze przed miesiączką i w jej trakcie.

Wysokie ciśnienie krwi. Seks relaksuje i zmniejsza poziom stresu. Dlatego jego brak może powodować wzrost ciśnienia krwi i w konsekwencji rozwój nadciśnienia.

Rak prostaty. Jak wynika z badań, im bardziej aktywny seksualnie pozostaje mężczyzna, tym mniejsza szansa na zachorowanie na raka prostaty. Dzieje się tak dlatego, że prostata jest regularnie oczyszczana z cząsteczek, których nagromadzenie mogłoby mieć dla niej zły wpływ.

Zobacz także: Zalety orgazmu

Stres i lęk. Podobnie jak ćwiczenia fizyczne, tak seks uwalnia endorfiny, czyli hormony szczęścia i oksytocynę, która pomaga radzić sobie z przytłaczającymi sytuacjami. Kiedy nie uprawiasz seksu, poziom tych hormonów jest niski, a ty narażony jesteś na podwojną dawkę stresu i lęku.

d31ovw4

Bezsenność. w czasie seksu uwalniany jest prolaktyna - hormon, który wspomaga sen.

Osłabiony pęcherz. Uprawianie seksu to najlepszy trening dla mięśni Kegla, a to one pomagają pęcherzowi w utrzymywaniu moczu na swoim miejscu. Badania pokazują, że jeśli nie będziesz uprawiać seksu regularnie, będziesz częściej biegać do toalety.

Problemy z erekcją. Nieregularny bądź rzadki seks może przyczynić się do osłabienia mięśni penisa, a to oznacza tylko jedno - problemy z erekcją. Liczne badania dowiodły, że mężczyźni, którzy dłuższy czas nie uprawiali seksu, mieli tego typu zaburzenia.

Osłabione ściany pochwy. Zwiększona aktywność seksualna zwiększa przepływ krwi w pochwie, a gdy takiej aktywności brakuje, jej ściany wysychają, stają się cienkie i słabe.

d31ovw4

Jak widać konsekwencji wynikających z nieregularnego uprawiania seksu może być wiele, ale wiemy, jak się przed nimi uchronić.

d31ovw4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31ovw4