Trwa ładowanie...

Nie zadzieraj z tą 12-latką. Umie się bić lepiej niż niejeden chłopak

Ta dziewczynka po prostu miażdży płciowe stereotypy, najchętniej kopnięciem z półobrotu... Akira Bua ma 12 lat, tytuł mistrza ju-jitsu i wiele wygranych walk z chłopcami często dużo większymi od siebie na koncie. – Kiedy walczę z chłopakami, często mnie nie doceniają – mówi Akira. – A to daje mi przewagę.

Share
Nie zadzieraj z tą 12-latką. Umie się bić lepiej niż niejeden chłopakŹródło: Instagram.com
d450x81

Akira zaczęła trenować ju-jitsu w wieku 9 lat i szybko stało się to jej pasją. Treningi 12-latki odbywają się przez 6 dni w tygodniu, w grupie mieszanej. Dziewczynka jest więc przyzwyczajona do tego, że czasami musi walczyć z kolegami.

– Na początku myślałam, że to trochę dziwne tak bić się z chłopakami- mówi Akira w rozmowie z "Popsugar". – Ale teraz to dla mnie zupełnie normalne – dodaje.
Akira wielokrotnie przekonała się, że mniejsza osoba może pokonać większego przeciwnika, jeśli tylko będzie przewyższać go technicznie. Dziewczynce udało się pokonać w walce potężniejszego od niej chłopca już podczas jej pierwszych zawodów - po prostu wykonywała ruchy, których ten się nie spodziewał.

– Ju-jitsu nauczyło mnie pokory i dyscypliny – mówi Akira. – Ju-jitsu sprawia, że stajesz się spokojniejszym człowiekiem i nie chcesz używać przemocy. Ponieważ wiesz, jak się obronić – dodaje z przekonaniem dziewczynka.

Jiu-jitsu dla kobiet

d450x81
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d450x81
d450x81