Nie żyje od 11 lat. Intymne listy ujawniono po śmierci

Irena Jarocka latami pisała listy do męża
Irena Jarocka latami pisała listy do męża

21.01.2023 06:00, aktual.: 21.01.2023 10:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Irena Jarocka przez wiele lat była związana z Michałem Sobolewskim. Zmarła przed jedenastoma laty piosenkarka pozostawiła po sobie wiele listów, które pisała do męża podczas swoich zagranicznych podróży.

Irena Jarocka zmarła 21 stycznia 2012 roku na nowotwór mózgu. Legenda polskiej piosenki pozostawiła po sobie nie tylko niezapomniane utwory, ale także pokaźny zbiór listów, które pisała do swojego ukochanego męża, Michała Sobolewskiego. Można je przeczytać w zbiorze pt. "Nie wrócą te lata" opracowanym przez Mariolę Pryzwan.

Irena Jarocka pisała do męża latami. "Zaniedbałam Cię, Kochanie"

Irena Jarocka pozostawiła po sobie aż 127 listów. Dzieliła się w nich z mężem przeżyciami, które towarzyszyły jej podczas koncertowania za granicą. "Mamy teraz bardzo ciężkie dni – bardzo długie jazdy autobusem i koncerty. Jestem już naprawdę zmęczona. Koszmary mnie nie opuszczają, zacznę od dziś spać przy świetle. Od zmian ciśnienia ciągle boli mnie głowa. Dobrze, że tu trudno dostać koniak, bo chyba rozpiłabym się" - pisała Irena Jarocka do Michała Sobolewskiego z Trenton.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W innym liście wspomniała natomiast, że "zdradziła" Sobolewskiego dla nowego hobby. "Zaniedbałam Cię, Kochanie, zdradziłam dla – kilimu. W poniedziałek kupiłam wzór na klim i zaczęłam go dziergać. Tak się w to wciągnęłam, że nie miałam, kiedy pisać Ci sprawozdań. Odłożyłam go teraz na chwilę, byś nie pomyślał, że zupełnie o Tobie zapomniałam" - czytamy.

Jarocka opisywała też inne przemyślenia na temat codzienności. "Jak żyć, by sprostać swoim ambicjom, a przy tym być zdrowym, szczęśliwym? Jestem szczęśliwa, ale to jest osobny rozdział z tobą. Natomiast za mało pracuję nad sobą, w jakimś sensie stanęłam w miejscu. Znam sposób na takie apatie, ale nie mam teraz siły na siebie" – wyznała ukochanemu.

Irena Jarocka i Michał Sobolewski. To była miłość jej życia

Michał Sobolewski był drugim mężem piosenkarki. Irena Jarocka wcześniej była żoną Mariana Zacharewicza, kompozytora, a następnie swojego menadżera. Związek jednak nie przetrwał, a w 1968 roku Jarocka poznała Sobolewskiego, który po latach okazał się miłością jej życia. "Kochałam i byłam kochana jak nigdy dotąd" - pisała o nim Jarocka w autobiografii.

"Wspieraliśmy się nawzajem w życiu. Gdy pojawiały się jakiekolwiek problemy, zawsze staraliśmy się zrozumieć istotę sprawy. Zawodowo byliśmy niezależni i samodzielni. Ona dobrze wiedziała, czego chce od życia. Radziła się oczywiście, głównie by poznać opinie innych i zrozumieć istniejące alternatywy, odmienne od jej punktu widzenia. Gdy czuła się nieswojo, podchodziła do mnie ze słowami »przytul mnie«, chciała wtedy szczerze porozmawiać" – zdradził Sobolewski w wywiadzie dla "Faktu" w 2021 roku.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)