Trwa ładowanie...

Irena Jarocka przyjaźniła się z Jolantą Kwaśniewską. Lubiły się spotykać w pewnym miejscu

Słynna wokalistka Irena Jarocka zmarła niespełna 9 lat temu. Jej bliscy wciąż ją wspominają i nie mogą się pogodzić z jej odejściem. Dobrą znajomą Jarockiej była Jolanta Kwaśniewska. Często spotykały się u fryzjera.
Share
Irena Jarocka
Irena JarockaŹródło: akpa
d3so102

Irena Jarocka zmarła 21 stycznia 2012 roku. Miała 65 lat. Walczyła ze złośliwym nowotworem mózgu. Po dziś dzień przyjaciele i znajomi wokalistki ciepło ją wspominają. Z Jarocką dobrze znała się była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska. Panie poznały się w 2007 roku na jednej z show-biznesowych imprez. Rozmawiały ze sobą prawie cały wieczór, plotkowały o fryzurach.

"Powiedziała, że kiedyś miała burzę włosów, ale teraz, niestety, są słabiutkie, więc coś chciałaby z nimi zrobić" - wspomina Jolanta Kwaśniewska w książce Marioli Pryzwan „Wymyśliłam cię. Irena Jarocka we wspomnieniach”.

Była pierwsze dama poleciła więc znanej wokalistce swoją fryzjerkę, u której czesała się dwadzieścia lat. Kilka dni po spotkaniu wybrały się razem do jej salonu. Później często się tam spotykały. Mogły ze sobą plotkować całymi godzinami.

d3so102

– Najchętniej rozmawiałyśmy o naszych mężach i córkach. Opowiadała o tęsknocie, gdy mieszkała w Ameryce za rodziną i publicznością. Przychodziła do biura mojej fundacji. Irena była zafascynowana Alaską, podobnie jak ja. Poza tym obie pochodziłyśmy z Gdańska i to też nas połączyło. Opowiedziałam Irenie, że gdy byłam małym dzieckiem, zbierałam autografy od gwiazd estrady. Jako nastolatka byłam na jej koncercie w Sopocie – wyznała Jolanta Kwaśniewska

Zobacz także: Julia Wieniawa powitała Nowy Rok w objęciach Nikodema Rozbickiego. Aktor pokazał zdjęcie

Jolanta Kwaśniewska chciała pomóc Irenie Jarockiej

To właśnie od wspólnej fryzjerki, którą wcześniej Kwaśniewska poleciła Jarockiej, Jolanta dowiedziała się, że wokalistka ma na raka. – Gdy dowiedziałam się, że jest chora kilka razy do niej zadzwoniłam, ale nigdy nie odebrała telefonu. Chciałam jej pomóc, przyjechać do niej, ale nie zdążyłam. Strasznie mi jej brakuje – opowiadała w książce żona Aleksandra Kwaśniewskiego.

d3so102

Jak była pierwsza dama zapamiętała Irenę Jarocką? – Ujmująca, czarująca, szczera, ciepła i bezpośrednia. Była eteryczna jak motyl. Budziła sympatię u wszystkich, (...) Bardzo się cieszyłam, że mogłam się z nią zaprzyjaźnić – podkreśliła Jolanta Kwaśniewska.

Sprawdź: Kilka dni temu Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki zostali po raz drugi rodzicami. Szczęśliwa mama dziękuje lekarzom

Jolanta Kwaśniewska AKPA
Jolanta Kwaśniewska Źródło: AKPA

Jolanta Kwaśniewska o decyzji TK ws. aborcji. "Nie możemy liczyć na Agatę Dudę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3so102

Podziel się opinią

Share
d3so102
d3so102