Jest ginekolożką. Mówi, jak reaguje na owłosienie intymne

Zdarzyło ci się przeprosić za coś ginekologa podczas wizyty? Dr Dorota Cybulska wyjaśniła, co zdecydowanie nie jest powodem do przeprosin i wymienia naturalne sytuacje, które nie powinny być powodem do stresu.

Za co nie przepraszać ginekologa? / zdjęcie ilustracyjne
Za co nie przepraszać ginekologa? / zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Wizyta u ginekologa często wiąże się z niepotrzebnym stresem bądź lękiem. Dr Dorota Cybulska, ginekolożka, która prowadzi popularny profil w mediach społecznościowych dorota_cybulska_nutri_doctor, opowiedziała w jednym z filmików o trzech rzeczach, za które nie należy przepraszać lekarza.

Za co nie należy przepraszać ginekologa?

Pierwszą z wymienionych przez dr Dorotę Cybulską rzeczy jest brak depilacji.

- Czy wyobrażasz sobie sytuację, gdy mężczyzna z brodą lub wąsami trafia do dentysty, a ten odmawia mu z tego powodu pomocy? (...) Jak nie będziesz wydepilowana, damy sobie radę - podkreśliła lekarka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co 10. Polka nie chodzi do ginekologa. Oto, co słyszą w gabinecie

Inną jest krwawienie. Dr Cybulska zaznaczyła w nagraniu, że miesiączka jest naturalnym procesem i nie powinna być powodem do przepraszania czy odwoływania wizyty. Jeśli krwawienie pojawia się między miesiączkami, warto skonsultować się z lekarzem.

Trzecim aspektem jest natomiast nieregularność wizyt. Ginekolożka uspokoiła, że nie ma powodu do wstydu i przepraszania za długą nieobecność u specjalisty. Ważne jest, aby w końcu pojawić się na badaniu i nadrobić zaległości. Zdrowie jest najważniejsze.

O czym pamiętać przed wizytą u ginekologa?

O czym należy pamiętać przed wizytą u ginekologa?

  • Zadbajmy o higienę intymną. Wystarczy delikatne umycie okolic intymnych wodą. Ważnym aspektem jest unikanie irygacji pochwy i stosowania dezodorantów czy pudrów.
  • Zapewnijmy sobie wygodny strój, taki jak tunika czy sukienka, który pomoże czuć się swobodnie na fotelu ginekologicznym.
  • Warto przygotować sobie odpowiedzi na kilka istotnych pytań lekarza, takich jak data ostatniej miesiączki czy regularność cyklu.
  • Dla dokładnych wyników badań, takich jak cytologia, należy wstrzymać się od współżycia na 24-48 godzin przed wizytą. Globulki i kremy dopochwowe mogą zaburzać wyniki badań, dlatego lepiej z nich zrezygnować przed konsultacją.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (50)