UrodaNuda na paznokciach? Postaw na przestrzenne zdobienia

Nuda na paznokciach? Postaw na przestrzenne zdobienia

Nuda na paznokciach? Postaw na przestrzenne zdobienia
Źródło zdjęć: © iStock.com | marigo20
Sylwia Ścibak
21.02.2018 15:48

Manicure z przestrzennymi zdobieniami to gratka dla maniaczek stylizacji paznokci oraz artystek, które tworzą na płytkach mini dzieła sztuki. Jakim produktom warto przyjrzeć się bliżej?

Plastelina do paznokci

Plastelina do paznokci to świetny sposób na wytworzenie przestrzennych zdobień, np. kwiatów, motyli, kokardek czy serc. Jej konsystencja jest bardzo gęsta, ale jednocześnie elastyczna i łatwo formowalna w dłoni. Ozdoby z plasteliny twardnieją pod wpływem promieniowania z lampy do lakieru hybrydowego, toteż nie trzeba kupować specjalnego sprzętu, by móc się cieszyć trwałą ozdobą na płytce. Poszczególne kolory plasteliny można ze sobą mieszać, by stworzyć płynne przejścia, co daje jeszcze ciekawszy i bardziej oryginalny efekt. Do kształtów można też przytwierdzić drobne koraliki lub cyrkonie.

Plastelina do paznokci dostępna jest w różnych barwach. My proponujemy kolor biały, łososiowy i ciemnofioletowy.

Obraz
© Fotolia

Cyrkonie i kryształy

Wypukłe, drobne diamenciki we wszystkich kolorach tęczy to kolejny sposób na przestrzenne ozdobienie paznokci. Na rynku występują w różnych rozmiarach, co pozwala tworzyć wiele oryginalnych kompozycji. Standardowym typem są oczywiście przezroczyste cyrkonie o okrągłym kształcie, ale możemy też spotkać modele wielokolorowe i mające różne, bardziej kanciaste kształty.

Cyrkonie można wtapiać zarówno w żel, akryl lub hybrydę, jak i przyklejać na naturalne paznokcie. Nakładanie ich wymaga jednak skupienia i staranności, dlatego początkującym paniom zaleca się najpierw wizytę u kosmetyczki.

Obraz
© iStock.com | Valery Kudryavtsev

Bulion

Bulion – czyli bardzo drobne kulki, które przypominają wypukły, lekko matowy brokat – nazywa się też kawiorem. Ten sposób na stylizację jest świetną alternatywą dla cyrkonii, zwłaszcza dla pań, które chcą mieć na paznokciach coś mniej błyszczącego i mniej rzucającego się w oczy. Bulionem można ozdobić zarówno wszystkie paznokcie, jak i wybrane płytki. Tak jak w przypadku plasteliny czy cyrkonii bulion występuje w różnych kolorach, zarówno ciemnych i bardzo eleganckich, jak i jasnych, słonecznych. Kulki można wtopić w lakier hybrydowy, lakier tytanowy czy żel, a także umieścić na bezbarwnej bazie. Ta ozdoba trzyma się zwykle kilka dni i jest świetnym rozwiązaniem na imprezę.