"Media przyciągają patologię". Prokop nie gryzł się w język

Marcin Prokop ocenił celebrytów
Marcin Prokop ocenił celebrytów
Źródło zdjęć: © AKPA

27.05.2024 15:43, aktual.: 27.05.2024 17:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marcin Prokop to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych. W wywiadzie, którego niedawno udzielił, opowiedział, co myśli o celebrytach, a także o tym, jak wygląda jego życie prywatne.

W najnowszym odcinku podcastu "Balans" Kuby Jankowskiego pojawił się Marcin Prokop. Juror "Mam Talent", prowadzący program śniadaniowy "Dzień dobry TVN" oraz konferansjer wydarzeń telewizyjnych opowiedział o kondycji psychicznej celebrytów, swoim życiu prywatnym oraz z czym mierzy się, będąc ojcem. 

Marcin Prokop ocenił celebrytów

W wywiadzie dziennikarz poruszył temat patologii w mediach, zwłaszcza osób, które nadmiernie eksponują swój wizerunek. Prowadzący "DDTVN" nie gryzł się w język i bez ogródek wyraził swoją opinię na temat celebrytów.

- Media, zwłaszcza te, które eksponują wizerunek, czyli telewizja czy internet, przyciągają z definicji patologię. Ludzi, którzy są np. chorobliwie narcystyczni, w ten sposób eksponują swój narcyzm, karmią go. Myślę, że narcyzm jest największą chorobą świata medialnego, który prowadzi do nadmiernego przekonania o swojej ważności, doniosłości swojej roli - stwierdził dziennikarz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Następnie prezenter podzielił się swoimi przemyśleniami na temat motywacji osób osiągających sukces w branży medialnej.

- Osoby, które dochodzą gdzieś wysoko w naszej branży, kompensują sobie jakieś niezauważenie, niedokochanie w przeszłości. Nie chcę, żeby to źle zabrzmiało, ale czasami są to osoby, które w szkole były popychadłami, bo np. były otyłe, a teraz są piękne, zmieniły swój wygląd, noszą drogie ubrania, ale w głowie wciąż zostały tymi ofiarami, które w szkole były przedmiotem jakichś nadużyć - dodał w podcaście "Balans".

Marcin Prokop stwierdził, że wielu celebrytów zachowuje się tak, aby swój sukces przekuć w zemstę na świecie, który w przeszłości ich skrzywdził.

- Robiąc to, co robią, odnosząc sukces, robią to w imię zemsty na świecie. To nie jest dobra motywacja, więc gdyby ktoś teraz usiadł na moim miejscu i miałby ocenić mnie, też mógłby jakąś teorię wysnuć, natomiast gdy sam siebie oceniam, mam dużą samoświadomość, co mi zagraża - podsumował.

Prokop o cenie bycia sławnym

Prowadzący "Dzień dobry TVN" każdego dnia bawi ludzi, a przy okazji działa na wysokich obrotach, zarażając pozytywną energią innych. Uważa, że nie każdy zdaje sobie sprawę, że nie zawsze to łatwe zadanie.

- Ludzie generalnie nie współczują celebrytom. Ja opowiadający, że moja praca jest ciężka, bo muszę rano wstać, bo nie mam energii, a są oczekiwania, żeby ją dostarczać, jest dla wielu ludzi, po prostu oderwane od rzeczywistości. Większość wyobraża sobie, że nasza praca jest spełnieniem jakiejś bajki, o której wszyscy marzą. (...) Mogę z tym empatyzować, ale nie wchodząc w moje buty, nikt nie przekona się, z czym dana praca się wiąże. Nie chce z siebie robić teraz ofiary, mówiąc, że moja praca jest ciężka, bo owszem jest, jednak możliwości, które ona daje, nikt nie powinien na to narzekać - wyjaśnił w podcaście.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak ważna jest inteligencja emocjonalna? - Marcin Prokop || BALANS #11

Opowiedział o ojcostwie

Marcin Prokop to nie tylko dziennikarz i konferansjer, ale także ojciec córki, która wchodzi w pełnoletność. W rozmowie z Jakubem Jankowskim zaznaczył, że dziecko jest ważne w jego życiu, jednak nie chce obarczać go odpowiedzialnością, za to co wnosi w jego życie.

- To jest trochę egoizm. Dobrze jest się z tego egoizmu wyleczyć i traktować je (dzieci - przyp. red.) jako obiekty, które dostajemy w leasing, a nie które mają nam coś zrobić, jakoś zbudować i nam dać sens życia. To nie jest opowieść o nas, to jest opowieść o nich. Moje dziecko jest niezależnym bytem, które przyszło na świat w mojej rodzinie i moją rolą jest to, żeby mu nie przeszkadzać w rozwoju (...) - zaznaczył prowadzący "Dzień dobry TVN".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także