Blisko ludziOd początku roku prawie tysiąc osób zatruło się dopalaczami. Nowy raport GIS

Od początku roku prawie tysiąc osób zatruło się dopalaczami. Nowy raport GIS

Od początku roku prawie tysiąc osób zatruło się dopalaczami. Nowy raport GIS
Źródło zdjęć: © 123RF
29.06.2019 13:45, aktualizacja: 29.06.2019 14:43

Najwięcej zatruć dopalaczami odnotowano w tym roku w województwie śląskim i łódzkim. Po substancje psychoaktywne najchętniej sięgają osoby ok 30 roku życia.

Od początku roku aż 971 osób zatruło się dopalaczami. Tak wynika z najnowszego raportu Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Okazuje się, że po substancje psychoaktywne najczęściej sięgają osoby ok. 30 roku życia. Co roku najwięcej zatruć dopalaczami odnotowuje się w wakacje – w lipcu i sierpniu. Wtedy również zaobserwować znaczny wzrost w liczbie oferowanych w internecie substancji.

"Przedstawimy pełne statystyki dotyczące zatruć i zgonów po zażyciu dopalaczy. Do przygotowania raportu obligowała GIS Ustawa o narkomanii z sierpnia ubiegłego roku. W raporcie są też informacje na temat nowych substancji psychoaktywnych, które pojawiają się nie tylko w Polsce, ale i na świecie" – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Jan Bondar, rzecznik GIS. Pełny raport dostępny będzie w najbliższy wtorek.

Wiadomo, że najwięcej zatruć zanotowano w województwach śląskim i łódzkim, najmniej zaś w podkarpackim podlaskim, zachodniopomorskim i świętokrzyskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl