Trwa ładowanie...

Od początku roku prawie tysiąc osób zatruło się dopalaczami. Nowy raport GIS

Najwięcej zatruć dopalaczami odnotowano w tym roku w województwie śląskim i łódzkim. Po substancje psychoaktywne najchętniej sięgają osoby ok 30 roku życia.
Share
Prawie tysiąc osób zatruło się w tym roku dopalaczami
Prawie tysiąc osób zatruło się w tym roku dopalaczamiŹródło: 123RF
d4ahlpb

Od początku roku aż 971 osób zatruło się dopalaczami. Tak wynika z najnowszego raportu Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Okazuje się, że po substancje psychoaktywne najczęściej sięgają osoby ok. 30 roku życia. Co roku najwięcej zatruć dopalaczami odnotowuje się w wakacje – w lipcu i sierpniu. Wtedy również zaobserwować znaczny wzrost w liczbie oferowanych w internecie substancji.

"Przedstawimy pełne statystyki dotyczące zatruć i zgonów po zażyciu dopalaczy. Do przygotowania raportu obligowała GIS Ustawa o narkomanii z sierpnia ubiegłego roku. W raporcie są też informacje na temat nowych substancji psychoaktywnych, które pojawiają się nie tylko w Polsce, ale i na świecie" – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Jan Bondar, rzecznik GIS. Pełny raport dostępny będzie w najbliższy wtorek.

d4ahlpb

Wiadomo, że najwięcej zatruć zanotowano w województwach śląskim i łódzkim, najmniej zaś w podkarpackim podlaskim, zachodniopomorskim i świętokrzyskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ahlpb

Podziel się opinią

Share
d4ahlpb
d4ahlpb