Odwiedzasz Biedronkę, aby kupić pieczywo? Miej tego świadomość

Kupujesz pieczywo w tym dyskoncie? O tym pamiętaj - zdjęcie poglądowe
Kupujesz pieczywo w tym dyskoncie? O tym pamiętaj - zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe

08.11.2023 10:11, aktual.: 08.11.2023 10:35

Biedronka jest sklepem, do którego wielu Polaków udaje się na codzienne zakupy. Bułki są jednym z najczęściej wybieranych wśród jej asortymentu produktów. Co ciekawe, szuflady, w których są wykładane, posiadają ukrytą funkcję, o której nie wszyscy klienci mogą wiedzieć.

Zgodnie z danymi BrandIndex z 2019 roku, aż 75 proc. dorosłych mieszkańców Polski regularnie robi zakupy w Biedronce. To właśnie tam wielu z nich kupuje pieczywo, które, mimo że często nie jest pieczone na miejscu, a jedynie odpiekane, cieszy się dużą popularnością.

Ukryta funkcja szuflady z pieczywem. Tego mogłeś nie wiedzieć

Bułki i chleby mają specjalne miejsce w sklepie, tzw. strefę. W zależności od konkretnego sklepu ta strefa może być zlokalizowana w różnych częściach; czasem na początku, przy wejściu, a czasem w głębi hali. Pieczywo jest umieszczone na specjalnych półkach. Wyjęcie ulubionej bułki zazwyczaj nie stanowi problemu, dopóki jest ich dużo. Problem pojawia się, gdy zostaje ich niewiele i są one umieszczone na końcu głębokiej szuflady, zwłaszcza jeśli ta szuflada jest na dolnej półce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W takiej sytuacji wielu z nas zastanawia się, jak wyciągnąć pieczywo. Okazuje się, że jest na to prosty sposób. W prawym górnym rogu półki znajduje się dźwignia, która umożliwia wysunięcie szuflady. Wystarczy nacisnąć ją, a potem z łatwością można wyjąć pieczywo. Pamiętajmy jednak, aby zamknąć po sobie szufladę.

Nie tylko "magiczna" szuflada. Zwróć na to uwagę przy kasie

Dźwignia w szufladach z pieczywem to jednak niejedyna ukryta funkcja, o której warto wiedzieć. Jak się okazuje, kasy w Biedronce również mają "sekrety", które mogą ułatwić codzienne zakupy. Przy kasach samoobsługowych znajdują się cztery przyciski. Pierwszy z nich, licząc od lewej, jest szczególnie przydatny dla osób starszych i tych, które mają problemy ze słuchem - po jego naciśnięciu komunikaty są wygłaszane głośniej.

Drugi przycisk służy do wezwania obsługi sklepu, która pomoże usunąć ewentualny błąd. Trzeci jest przeznaczony dla stałych klientów sklepu. Kiedy go jego naciśniemy, możemy zeskanować kartę "Moja Biedronka". Czwarty przycisk służy do wyzerowania wagi.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także