Przeanalizował skład pieczywa z Biedronki. Oto wnioski

Wiele osób sceptycznie podchodzi do pieczywa, które można kupić w popularnych marketach. Jak pokazuje na Instagramie ekspert od odchudzania — w niektórych przypadkach obawy są nieuzasadnione i można po nie sięgać nawet na diecie.

Ekspert tłumaczy, po które pieczywo z marketu śmiało można sięgać
Ekspert tłumaczy, po które pieczywo z marketu śmiało można sięgać
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

03.08.2023 | aktual.: 03.08.2023 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla wielu osób pieczywo jest nieodłącznym elementem diety. Można je dostać nie tylko w piekarni, ale i praktycznie w każdym mniejszym lub większym sklepie. Niektóre chleby i bułki są wypiekane na miejscu, przez co od wejścia klienci mogą poczuć przyjemny zapach świeżo upieczonego chleba.

Wybór jest ogromny, jednak część osób ma obawy związane z jakością oferowanego w marketach pieczywa. Obawy postanowił rozwiać aktywny w mediach społecznościowych ekspert od odchudzania, prowadzący na Instagramie profil "Dietetyczny luz".

Ekspert o pieczywie z Biedronki. Jasna opinia

Kacper Wiśniewski podzielił się z obserwatorami swoją opinią na temat pieczywa dostępnego w "Biedronce". "Pieczywo z supermarketu wcale nie musi być gorsze niż to z piekarni i możesz śmiało po nie sięgać" - napisał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z oferty wybrał cztery rodzaje, po które — jego zdaniem — śmiało można sięgnąć. Dokładnie przeanalizował składy i zaprezentował to w udostępnionym na Instagramie nagraniu. "Jeżeli się odchudzasz i nie kasz problemów żołądkowo-jelitowych warto wybierać pieczywa składające się z mąk pełnoziarnistych" - zaznaczył przy okazji.

Cztery propozycje

Pierwszą propozycją, o której wspomniał, był chleb żytni 100 proc. bez drożdży, który — jak zaznaczył — składa się tylko z trzech składników: mąki żytniej, soli i wody.

"Drugim bardzo dobrym wyborem jest chleb słonecznikowy. W jego składzie przeważa mąka żytnia, ma dodatek ziaren" - komentował. Trzecim wyborem autora nagrania była bułka w stu procentach zrobiona z mąki żytniej. W tym przypadku także zachwalał prosty i krótki skład.

Ostatnią rekomendacją była półbagietka z ziarnami, która — jak mówił Wiśniewski — oprócz prostego składu wyróżniała się dużą zawartością błonnika i niewielką ilością soli.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Komentarze (118)