Ołena Zełenska kończy 45 lat. Zełenski: Życzę ci jednej rzeczy

Ołena Zełenska kończy 45 lat
Ołena Zełenska kończy 45 lat
Źródło zdjęć: © Getty Images

06.02.2023 10:27, aktual.: 06.02.2023 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

6 lutego 2023 roku Ołena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy, kończy 45 lat. W mediach społecznościowych jej męża pojawiły się z tej okazji urodzinowe życzenia. Zełenski życzy jej w szczególności jednego.

Wołodymyr i Ołena Zełenscy to jedna z najpopularniejszych par na świecie. Prezydent Ukrainy i pierwsza dama od niemal roku wspólnie walczą z rosyjskim atakiem na Ukrainę, czym budzą podziw nie tylko wśród przywódców innych państw, ale także całego świata. W ich oficjalnych mediach społecznościowych stale pojawiają się nowe posty, w których informują o kolejnych krokach oraz dramatycznych skutkach wojny. Ale poniedziałkowy post Zełenskiego dotyczy czegoś zupełnie innego. Jego żona obchodzi 45. urodziny.

Wołodymyr Zełenski złożył żonie urodzinowe życzenia

W oficjalnych mediach społecznościowych Wołodymyra Zełenskiego pojawił się urodzinowy post w związku z 45. urodzinami jego żony. Zełenski nie tylko podzielił się zdjęciem ukochanej, ale także publicznie złożył jej życzenia - w tym jedno, najważniejsze.

"Moja droga, chcę ci podziękować. Za to, że jesteś w moim życiu. Za to, że jesteś tu i teraz. Za wiarę w Ukrainę i w zwycięstwo. Za wsparcie. Za wszystkie lata, godziny, minuty... i jeszcze raz za ten rok. Za to, jak reprezentowałaś Ukrainę. Za nasze wspaniałe dzieci. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Życzę ci jednej rzeczy. Aby w twoim życiu szybko nadszedł dzień zwycięstwa. W naszym życiu... W życiu wszystkich ludzi! Życzę, kocham, dziękuję!" - napisał Wołodymyr Zełenski w poście na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ołena Zełenska kończy 45 lat

Ołena Zełenska urodziła się 6 lutego 1978 roku w Krzywym Rogu w Ukrainie. Z wykształcenia jest architektką, choć nigdy nie pracowała w zawodzie. Wołodymyra Zełenskiego poznała w trakcie studiów na Krzyworoskim Uniwersytecie Technicznym. Pobrali się w 2003 roku i doczekali się dwójki dzieci: córki Oleksandry i syna Kyryłła.

Zełenska sprawuje urząd pierwszej damy Ukrainy od maja 2019 roku. Początkowo była przeciwna kandydowaniu męża na prezydenta Ukrainy, jednak ostatecznie zawiesiła wtedy swoją pracę (pisała scenariusze dla kabaretu Studio "Kwartał 95", gdzie występował Zełenski) i brała czynny udział w jego kampanii wyborczej. Po wygraniu wyborów przez Zełenskiego rozpoczęła działania m.in. na rzecz edukacji i równości płci.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także