Trwa ładowanie...

Oto co powiedziałby Kaczyński, gdyby posłuchał sztucznej inteligencji

ChatGPT cieszy się ostatnio ogromną popularnością. Algorytm zaskakuje umiejętnościami tworzenia tekstu na zadany temat. Jeden z internautów postanowił sprawdzić, co według sztucznej inteligencji mógłby powiedzieć Jarosław Kaczyński o problemie dzietności w Polsce.

Share
Sprawdzili, jak brzmi wypowiedź Kaczyńskiego wygenerowana przez sztuczną inteligencjęSprawdzili, jak brzmi wypowiedź Kaczyńskiego wygenerowana przez sztuczną inteligencjęŹródło: East News
dl8bflg

Podczas jednego z listopadowych spotkań z wyborcami Jarosław Kaczyński postanowił zabrać głos na temat przyczyn niskiej dzietności w Polsce. Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że Polki nie decydują się na dzieci z powodu nadmiernego "dawania w szyję". Spotkało się to z ogromną krytyką odbiorczyń i odbiorców.

Sztuczna inteligencja wygenerowała wypowiedź Kaczyńskiego o dzietności w kraju. Oto jak brzmi

Autor profilu na Instagramie "Konto do narzekania" postanowił wykorzystać sztuczną inteligencję i popularny ostatnio ChatGPT, aby stworzyć inny możliwy komentarz Kaczyńskiego. "Wygeneruj wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na temat przyczyn niskiej dzietności Polaków" - brzmiało polecenie. Efekt może naprawdę zaskoczyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mocna ocena Kaczyńskiego. "Obrzydliwe. Nie życzę sobie"

"Jako lider polskiego rządu, zwracam uwagę na problem niskiej dzietności w naszym kraju. Jest to niepokojące zjawisko, które może mieć negatywne konsekwencje dla przyszłości Polski" - zaczyna się wygenerowana przez AI wypowiedź. W pierwszych słowach znajduje się błąd - formalnie Jarosław Kaczyński jest wyłącznie liderem Prawa i Sprawiedliwości, a nie rządu.

dl8bflg

"Jedną z głównych przyczyn niskiej dzietności jest brak stabilności finansowej i ekonomicznej, która powoduje, że wielu ludzi nie jest w stanie planować rodziny i zakładać potomstwa. Wzrost bezrobocia, niskie zarobki i brak pewności jutra skutecznie odstraszają ludzi od posiadania dzieci" - czytamy.

Co proponuje AI? Tak komentują to twórcy profilu

Okazuje się, że na tym nie koniec. Wykreowana przez sztuczną inteligencję wypowiedź Kaczyńskiego zwraca też uwagę na inne problemy. "Inną ważną przyczyną jest brak dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej i usług medycznych, które mogłyby wspomóc kobiety w ciąży i rodziców z dziećmi. Brak pomocy i wsparcia dla rodzin z dziećmi prowadzi do zniechęcenia i rezygnacji z posiadania potomstwa" - podkreśla AI.

Internetowy "Kaczyński" zapowiedział też działania, które mają zapobiegać temu stanowi rzeczy. "Dlatego jako rząd musimy działać szybko i skutecznie, aby rozwiązać ten problem. Musimy wspierać polskie rodziny, zapewniając im stabilne środowisko ekonomiczne i dobre warunki życia, a także zapewniając dostęp do opieki zdrowotnej i usług medycznych. Tylko w ten sposób będziemy w stanie zachęcić ludzi do posiadania dzieci i zapewnić przyszłość naszemu krajowi" - stwierdził.

dl8bflg

Autor "Konta do narzekania" skomentował też ironicznie wygenerowaną wypowiedź. "Sztuczna inteligencja nigdy nie dorówna inteligencji prezesa" - czytamy.

Internauci zrobili zaskakujący eksperyment Instagram
Internauci zrobili zaskakujący eksperymentŹródło: Instagram

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dl8bflg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl8bflg
dl8bflg