Blisko ludziPani Anita ma 9 dzieci. Chce żyć w godnych warunkach

Pani Anita ma 9 dzieci. Chce żyć w godnych warunkach

Rodzina potrzebuje pomocy
Rodzina potrzebuje pomocy
Źródło zdjęć: © Getty Images
Dominika Czerniszewska
12.08.2020 12:40

Pani Anita jest samotną matką 9 dzieci. "Mamy dom i dach nad głową, który pozostawił mi mój ojciec, za co jestem ogromnie wdzięczna, jednak warunki, w jakich żyjemy, są naprawdę trudne".

Historia pani Anity została opisana w serwisie zrzutka.pl. Dowiadujemy się z niej, że kobieta samotnie wychowuje 9 dzieci. Mieszkają w domu z dwoma pokojami. Nie mają ani centralnego ogrzewania, ani ciepłej wody. Korzystają z kozy, która znajduje się w kuchni.

Pani Anita prosi o pomoc

"Wielu z was zapyta, po co mi było tyle dzieci, skoro teraz nie mogę zapewnić im godnych warunków życia. To jednak nic nie zmieni, bo dzieci są, kocham je nad życie i potrzebuję pomocy" – oświadcza pani Anita.

Sama w młodości z powodów rodzinnych trafiła do domu dziecka. Nie miała nikogo blisko obok siebie, dlatego walczy, by jej dzieci żyły w godnych warunkach.

Niestety kobieta musi zmierzyć się z ogromnym hejtem. Wiele osób wspierających akcje na zrzutka.pl skomentowało liczebność rodziny i nazwało ją "pasożytem". Pojawiły się obrzydliwe wpisy o braku wiedzy związanej z antykoncepcją, patologii, a nawet podliczono, że kobieta miesięcznie dostaje w ramach programu "500 plus" 4,5 tys. zł.

Organizatorzy zrzutka.pl postanowili zająć stanowisko i oświadczyli, że kobieta dostarczyła im wszystkie dokumenty, włącznie z otrzymywanymi świadczeniami pieniężnymi. Pani Anita zbiera na remont domu. Chciałaby wykończyć strych, by dzieci miały więcej przestrzeni do nauki i zabawy.

314905414733298792

Na co dzień czasami brakuje jej pieniędzy na podstawową żywność. Młodsze dzieci noszą ubrania po starszym rodzeństwie. "Uzbieranie wskazanej kwoty pozwoli stworzyć dzieciom ciepły i bezpieczny dom" – informuje pani Anita.

Do tej pory zostało zebrane niecałe 3000 zł z 15 000 zł. Zbiórka na zrzutka.pl trwa jeszcze przez 22 dni.

https://zrzutka.pl/5v7thx

Pomoc dla firm z żółtych i czerwonych stref. "Rząd posiada narzędzia i zapasy finansowe"

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1307)