"Pasja jest kobietą". Katarzyna Niewiadoma kolejną gościnią programu

"Pasja jest kobietą". Katarzyna Niewiadoma kolejną gościnią programu

Katarzyna Niewiadoma kolejną gościnią programu "Pasja jest kobietą"
Katarzyna Niewiadoma kolejną gościnią programu "Pasja jest kobietą"
Źródło zdjęć: © East News | JEFF PACHOUD
Patrycja Ceglińska-Włodarczyk
29.02.2024 16:36, aktualizacja: 22.03.2024 12:11

- Sportowiec musi być bardzo skupiony, ale też w pewnym stopniu - nie wiem, czy mogę powiedzieć - samolubny czy egoistyczny. Musisz podejmować decyzje, które lepiej wpływają na twoje przygotowanie niż na to, jak chciałabyś swoje życie przeżyć - mówi Katarzyna Niewiadoma w programie "Pasja jest kobietą".

Kolejną gościnią w programie "Pasja jest kobietą" była Katarzyna Niewiadoma. Prowadząca Patrycja Ceglińska-Włodarczyk porozmawiała z jedną z najwybitniejszych kolarek szosowych na świecie o karierze sportowca, wyzwaniach, z jakimi się mierzy Niewiadoma oraz o tym, czy ma plan B na życie.

Katarzyna Niewiadoma gościnią programu "Pasja jest kobietą"

Ma na swoim koncie niezliczoną liczbę sukcesów sportowych. Niewiadoma zdobyła srebrny medal na europejskich igrzyskach w Baku, jest zaliczana do światowej czołówki w tourze. Zdobyła również brązowy medal mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas (2015 r.) oraz indywidualnie (2021 r.).

Przed sportsmanką kolejne wyzwania. Okazuje się, że polskie kolarki - w tym Katarzyna Niewiadoma - mają trzy kwalifikacje olimpijskie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W rozmowie z Ceglińską-Włodarczyk Niewiadoma podkreśla, że sport to jej największa pasja, czerpie ogromną satysfakcję z tego, co robi, a dwóch kółek nie ma dość nawet w czasie wolnym od treningów.

- Bardzo często wolny czas spędzam na rowerze, razem z moimi przyjaciółmi, partnerem czy też rodziną. Rower i kolarstwo to dla mnie dwie różne rzeczy tak naprawdę - mówiła w programie "Pasja jest kobietą".

Kolarka nie ukrywa jednak, że sport to nie tylko sukcesy i ogromna satysfakcja, ale też wiele wyrzeczeń.

- Straciłam wiele okazji, świąt, urodzin bliskich czy jakieś rocznice. Nie byłam w stanie pojawić się na weselach swoich przyjaciół, także często musiałam podejmować decyzje, z którymi się nie zgadzałam, ale wiedziałam, że pomogą mi osiągnąć sukces. Sportowiec musi być bardzo skupiony, ale też w pewnym stopniu - nie wiem, czy mogę powiedzieć - samolubny czy egoistyczny. Musisz podejmować decyzje, które lepiej wpływają na twoje przygotowanie niż na to, jak chciałabyś swoje życie przeżyć, ponieważ od wielu lat nie jestem w stanie wyjechać na dłuższe wakacje, bo mam ograniczenia związane z przygotowaniami czy też ograniczenia, które sprawiają, że muszę być w danym miejscu i wykonać zadania wyznaczone przez sponsorów czy przez drużynę - podkreśliła.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (60)
Zobacz także